poniedziałek, 25 października, 2021
Strona głównaCiekawostkiMike Tyson był bliski samobójstwa. Ten narkotyk odmienił jego życie: "Wierzę, że...

Mike Tyson był bliski samobójstwa. Ten narkotyk odmienił jego życie: „Wierzę, że to jest dobre dla świata”

Mike Tyson to jedna z największych legend w historii całego sportu. Pięściarz już w trakcie swojej kariery sięgał po takie narkotyki jak m.in. marihuana, która pomagała mu uspokoić się przed walką, a po przejściu na emeryturę wszedł w biznes konopny. Jak sam jednak przyznaje, to inna substancja całkowicie odmieniła jego życie.

Pięściarz wielokrotnie wspominał o swoich problemach i uzależnieniach. Kilka lat temu był w naprawdę złym stanie i przechodził załamanie. Aktualnie w wieku 55 lat jest w świetnej formie zarówno fizycznej, jaki i psychicznej. Ogromny wpływ miała na to pewna substancja.

MIKE TYSON O SUBSTANCJI, KTÓRA ODMIENIŁA JEGO ŻYCIE

Kiedy zostałem przedstawiony grzybom… moje całe życie się odmieniło. Z miejsca, gdzie byłem bliski samobójstwa, do tego, gdzie jestem teraz. To piękne lekarstwo, ale ludzie nie patrzą na to w ten sposób – powiedział o grzybach halucynogennych, które zawierają w sobie psylocybinę.

Wierzę, że to jest dobre dla świata. Jeśli umieścisz 10 osób, które się nie lubią, w jednym pokoju i dasz im trochę psychodelików, będą sobie robić zdjęcia. Zamknij w jednym pokoju 10 nielubiących się osób i daj im trochę alkoholu, wzajemnie się powystrzelają. Taka jest prawda – oświadczył.

Co ciekawe, to właśnie wspomniana substancja miała sprawić, że Bestia zdecydował się na odzyskanie formy i powrót do bokserskiego ringu.

Mike Tyson, wierząc w to, że pozytywne działanie psylocybiny może pomóc wielu osobom, postanowił rozpocząć współpracę z Wesana Health – firmą stworzoną przez Daniela Carcillo hokeistę, który chce pomóc w leczeniu TBI, czyli urazowego uszkodzenia mózgu.

Carcillo oświadczył, że dzięki psylocybinie wyleczył się z TBI – Nie cierpię na niewyraźne mówienie, bóle głowy, bezsenność, problemy z kontrolą impulsów, lęki, depresję, nie mam też myśli samobójczych.

Wesana, która jest pierwszą tego typu firmą na świecie, ma na celu przeprowadzanie badań m.in. na sportowcach czy weteranach wojennych. Carcillo liczy na to, że psylocybina zostanie zaakceptowana przez odpowiednie agencje jako środek do leczenia TBI.

Źródło: Reuters

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Mamed Khalidov nie ma wątpliwości. Typuje, w jaki sposób zakończy się walka Błachowicz vs Teixeira! "Nie wiem, w której rundzie, ale..."

Mamed Khalidov nie ma wątpliwości. Typuje, w jaki sposób zakończy się...

0
Za nami gala KSW 64, na której Mamed Khalidov stanął twarzą w twarz przed nadchodzącym pojedynkiem z mistrzem wagi półśredniej Roberto Soldiciem.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x