(VIDEO) Efektowny samobój i zabawa Wilczka! Zobacz bramki z meczu Śląsk – Piast

fot: Screesnhot
Opublikowane 19 lutego 2022, 19:23
0
0

Śląsk Wrocław nie zdołał zatrzymać u siebie punktów i w domowym pojedynku z Piastem Gliwice przegrał aż 1:3. W spotkaniu oglądaliśmy efektowny gol samobójczy oraz bramkę po Kamila Wilczka, który zabawił się z defensywą Śląska.

Groźnie zrobiło się już w 8. minucie, kiedy to Damian Kądzior wrzucił piłkę w pole karne Śląska. Do piłki dopadł Michałek Chrapek, który huknął w słupek, piłkę dobić chciał jeszcze Kamil Wilczek, ale obił on tylko drugi ze słupków bramki strzeżonej przez Szromnika.

Kilka chwil później Martin Konczkowski wypatrzył Damiana Kądziora i posłał do niego dośrodkowanie. Zawodnik Piasta wyskoczył i uderzył z główki, pokonującym tym samym golkipera gospodarzy.

W 23. minucie Kamil Wilczek niefortunnie zainterweniował w polu karnym, przez co arbiter Tomasz Kwiatkowski zdecydował się podyktować rzut karny na korzyść wrocławian. Do piłki podszedł Fabian Piasecki i zdołał zamienić jedenastkę na gola wyrównującego.

Spotkanie toczyło się w dynamicznym tempie i już w 35. minucie kibice oglądali kolejną bramkę. Tym razem było to zacne, lecz samobójcze trafienie w wykonaniu Patryka Janasika.

Jeszcze przed zejściem do szatni Piast Gliwice wyprowadził kolejny cios. Tym razem sprawę w swoje ręce wziął Kamil Wilczek, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach Śląska i pognał z piłką w pole karne gospodarzy. Tam wymanewrował defensorów i bramkarza Śląska, po czym umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron to Śląsk próbował wziąć na siebie ciężar kreowania kolejnych akcji. Piast miał dogodną przewagę, a dodatkowo konsekwentnie oddalał akcje gospodarzy. Placha zatrudnił Robert Pich, a wcześniej kolejny błąd defensywy miejscowych mógł wykorzystać Kamil Wilczek, ale tym razem strzelił niecelnie.

W ostatnim kwadransie Śląsk nadal starał się napierać na Piast i szukał bramki kontaktowej. Przyjezdni raz po raz oddalali jednak zagrożenie spod własnej bramki.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 1:3 (1:3)
Bramki: 25′ Piasecki (kar.) – 16′ Kądzior, 35′ Janasik (sam.), 45′ Wilczek

W następnej kolejce Śląsk czeka domowy derbowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Piast również zagra bardzo ważny mecz pod względem kibicowskim, bowiem podejmie u siebie Górnik Zabrze.