(VIDEO) Kevin Holland rozprawia się z Alexem Oliveirą! Znakomity debiut w nowej kategorii!

Źródło: Twitter
fot. Twitter
Opublikowane 6 marca 2022, 07:28
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Kolejną walką podczas UFC 272 do akcji powrócili także Kevin Holland oraz Alex Oliveira. Amerykanin i Brazylijczyk spotkali się w starciu w wadze półśredniej.

Niespełna 30-letni Kevin Holland nie podchodził na UFC 272 mając dobrą passę i zaczął szukać szczęścia w dywizji półśredniej. Podczas ostatniego występu na UFC Vegas 38 uratował go… przypadek. Holland zderzył się głowami z Kyle’em Daukausem, przez co starcie zostało uznane za No Contest. Dzięki temu „Trailblazer” „przerwał” swoją passę dwóch kolejnych porażek.

Jego dzisiejszym oponentem był Alex Oliveira. Brazylijczyk po raz 37 wyjdzie do walki i ponownie będzie liczył na szczęście. To w ostatnich pojedynkach kompletnie go się nie trzymało. „Cowboy” przegrywał wszystkie 3 poprzednie starcia, dwukrotnie przez duszenia i raz przez jednogłośną decyzję z Niko Price’em. Co również istotne, Alex Oliveira aż sześciokrotnie przegrywał w 8 ostatnich walkach…

Przebieg walki

Runda 1

Ewidentnie rzuca się w oczu przewaga zasięgu Kevina Hollanda. Amerykanin od początku szuka wysokich kopnięć, agresywnie podchodzi do Oliveiry. Brazylijczyk stara się dobrze trafić z sierpem. W końcu wyłapuje low kick Hollanda i posyła mocny hak. Stracił po tym trochę animuszu Amerykanin, ale zaraz ponownie rusza z kopnięciami. „Cowboy” zdaje się być bardzo pewny siebie, a za chwilę straszy go skrętówką rywal! Łatwo broni się Oliveira i jeszcze dokłada obalenie! Amerykanin szybko wraca na nogi i mocno trafia Brazylijczyka. Alex Oliveira czeka na kolejne ataki Kevina Hollanda, który jednak dobrze trzyma dystans. Wiele różnych kopnięć z jego strony, nogi celują i w golenie i w korpus oponenta. Oliveira odpowiada w końcu swoim low kickiem, po którym zachwiał się Holland! Za chwilę Brazylijczyk rusza za plecy, obala, wykonuje obrót i znajduje się w pozycji do duszenia zza pleców! Czasu jest jednak za mało.

Runda 2

Oliveira wyłapał jedno z kopnięć Amerykanina. Holland trafia mocno prawym sierpem po kilkunastu sekundach 2 odsłony i zasypuje Brazylijczyka piekielnymi ciosami! Sędzia daje szansę „Cowboy’owi”, jednak ten nie odpowiada i mamy kolejne skończenie!

Wynik: Kevin Holland wygrywa przez TKO w 2 rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO