sobota, 21 maja, 2022
Strona głównaKSWRadczenko o walce ze Szpilką w KSW! "Artur ma jeden warunek, chce..."

Radczenko o walce ze Szpilką w KSW! „Artur ma jeden warunek, chce…”

Siergiej Radczenko zabrał głos w sprawie debiutu w KSW i pojedynku z Arturem Szpilką. Zdradził, że jest po prywatnej rozmowie z polskim pięściarzem.

O walce „Szpili” w formule MMA mówi się już o dłuższego czasu. W końcu Martin Lewandowski ogłosił, że Artura można już nazwać zawodnikiem KSW i aktualnie dogadywane są ostatnie szczegóły dotyczące kontraktu i debiutu w klatce.

Radczenko pierwszym rywalem Szpilki w KSW?

Jednym z potencjalnych rywali Artura Szpilki jest jego były przeciwnik Sergiej Radczenko. Pięściarze po raz pierwszy walczyli w boksie w marcu 2020 roku. Wówczas po zaskakującej decyzji zwyciężył Polak, a wielu uważa, że jego rywal został okradziony ze zwycięstwa.

Teraz ma dojść do rewanżowe starcia w innej formule. Ukrainiec, który rozmawiał z portalem Super Express, potwierdził że jest zainteresowany walką, która ma odbyć się w kategorii ciężkiej.

– Artur odezwał się do mnie z opcją walki w MMA i teraz czekam na konkretną propozycję od szefa KSW Martina Lewandowskiego. Ja od dawna przecież mówiłem głośno o tym rewanżu i zdania nie zmieniłem, chcę się po raz drugi bić ze Szpilką. Artur ma jeden warunek, chce pojedynku w wadze ciężkiej i ja się na to zgadzam.

Najpierw jednak uzgodnijmy wszystkie kwestie i podpiszmy kontrakty, bo po naszej pierwszej walce też było dużo rozmów, plotek, spekulacji, a jak się skończyło, to wszyscy wiemy. Jak już jednak podpiszemy, co trzeba, to jestem pewien, że nasz rewanż w MMA będzie jeszcze bardziej intrygujący niż walka w boksie.

Pięściarz odniósł się także do trudnej sytuacji w jego ojczyźnie. Wyjaśnić, że cały czas jest zajęty udzielaniem pomocy uchodźcom i osobom uciekającym przed rosyjskimi najeźdźcami.

– Od rana do nocy wraz z grupą znajomych pomagamy uchodźcom. Tysiące osób uciekają z ostrzeliwanych miast i schronienia szukają właśnie u nas. Zapewniamy im wyżywienie, zakwaterowanie, dosłownie wszystko, czego tylko potrzebują. Większość z nich idzie jednak dalej, na zachodnią Ukrainę, do Polski czy Mołdawii. Nie da się opisać tego, co się dzieje teraz u mnie w kraju.

– Rosjanie przybyli na naszą ziemię i urządzili wojnę na pełną skalę. Atakują nas czołgami, rakietami, samolotami, strzelają do nas także na ziemi. Wzywam wszystkich do zjednoczenia i zaprzestania tej wojny. Każdy może coś zrobić. Jedni mogą nagłaśniać to w mediach społecznościowych i pokazywać okrucieństwo wroga, cała Europa i cały świat mogą z kolei pomóc nam ochronić niebo od pocisków, mogą przysłać do nas żołnierzy. Naprawdę trudno w to uwierzyć, że w XXI wieku dzieją się tak okrutne rzeczy.

– Artur odezwał się z propozycją walki, ale mówił też o wojnie, podnosił mnie na duchu i za to mu bardzo dziękuję! Nasz pojedynek będzie ważny nie tylko dla mnie, ale też dla mojego kraju. Wierzę, że tym razem kontrakty zostaną podpisane i spotkamy się z Arturem nie w ringu, a w oktagonie.

Źródło: Super Express

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

(VIDEO) Przejmująca przemowa Jakuba Błasczykowskiego przed meczem Wisły! „Zdaję sobie sprawę,...

0
Mecz Wisła Kraków - Warta Poznań to ostatni pojedynek Białej Gwiazdy w Ekstraklasie przed degradacją do Fortuna 1 Ligi. Przed meczem głos zabrał współwłaściciel klubu Jakub Błaszczykowski.