(VIDEO) Podział punktów w Białymstoku! Jagiellonia i Śląsk nadal nie mogą czuć się bezpieczne

Opublikowane 30 kwietnia 2022, 16:51
0
0

Jagiellonia przy Słonecznej podzieliła się punktami ze Śląskiem Wrocław. Mimo że tego dnia bramki strzelali tylko gracze Dumy Podlasia, mecz zakończył się remisem 1:1.

Jagiellonia – Śląsk składy wyjściowe:

Mimo że w pierwszej połowie nie padła żadna bramka, to kibice byli świadkami kilku ciekawych sytuacji.

Już w 9. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Taras Romanczuk, lecz piłka po jego uderzeniu głową zatrzymała się na poprzeczce bramki Śląska.

Po stronie przyjezdnych najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Caye Quinatna, lecz w 37. minucie został uprzedzony przez przytomną defensywę Jagiellonii.

W 42. minucie wrocławian przed utratą gola ponownie uchroniło obramowanie bramki. Tym razem był to jednak słupek, od którego odbiła się piłka posłana przez Bartłomieja Wdowika.

Na początku pierwszej połowie kibice Jagiellonii zaprezentowali także oprawę.

Potem wywiesili transparent odnoszący się do decyzji SKO o podtrzymaniu zakazu wnoszenia flag na finał Pucharu Polski. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

“Piłki nożnej bez flag i kibiców chcecie
Takich czasów kur*y nie dożyjecie”
– brzmiał transparent.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania gospodarze zdołali dopiąć swego i wyszli na prowadzenie. W 52. minucie Diego Carioca wypatrzył Marco Guala, a ten pokonał Putnockiego płaskim strzałem tuż przy słupku.

W międzyczasie na trybunie gości zaczęła pojawiać się delegacji fanatyków Śląska.

Śląsk czuł upływający czas i nasilił swoje ataki w ostatnim kwadransie spotkania. Podopieczni Piotra Tworka dopięli swego w 83. minucie. Skrzydłem pognał Jastrzemsbki, który posłał płaską piłkę w pole karne, a tam niefortunnie interweniował Michał Pazdan. Defensor Jagiellonii skierował piłkę do własnej siatki.

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki: 52′ Gual