poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaByły kapitan rosyjskiej kadry z odważnym wystąpieniem przeciwko wojnie na Ukrainie! "Być...

Były kapitan rosyjskiej kadry z odważnym wystąpieniem przeciwko wojnie na Ukrainie! „Być może mnie za to zabiją…”

Były kapitan reprezentacji Rosji, Igor Denisov udzielił obszernego wywiadu, w którym otwarcie skomentował wojnę, jaką Rosjanie toczą na Ukrainie.

Igor Denisov udzielił wywiadu, który ukazał się na kanale „Nobel” w serwisie YouTube. Odniósł się tam do tematu wojny na Ukrainie. Zawodnik wyraził swój jasny sprzeciw wobec działaniom zbrojnym prowadzonym przez Rosjan w tym kraju.

„Jestem przeciwny umieraniu ludzi. Społeczeństwo rosyjskie jest częściowo winne tej wojnie, ponieważ nie przedstawiamy rządowi naszego punktu widzenia. Winię siebie za to, jak rozwinęła się sytuacja. Moja siostra mówi, że to niezależne od nas, ale i tak czuję, że nie możemy przekazać władzom nasz punkt widzenia”

Były reprezentant Rosji zaapelował także do ludzi, aby zaprzestali oni oglądać telewizję. Zdradził też, że rosyjskie społeczeństwo jest niezwykle podzielone w kwestii wojny na Ukrainie. Za przykład podał swoją siostrę.

Chcę po prostu powiedzieć, żeby nie oglądać telewizji. Nie wiem, co jeszcze mogę doradzić. Być może, gdybym przez osiem ostatnich lat oglądał telewizję, dziś patrzyłbym inaczej, nie wiem. Po prostu nie oglądam…Moja rodzona siostra ma odmienny punkt widzenia. Moja rodzona siostra! Nie jestem w stanie przekonać jej do mojego zdania. Jeśli wewnątrz rodziny nie możemy dojść do wspólnego mianownika, ustalić co jest dobre, a co złe, to jak mamy wpływać na innych?”

Denisov odniósł się również do wykluczenia rosyjskich klubów oraz reprezentacji narodowej z rozgrywek FIFA i UEFA.

„Sport powinien być poza polityką, ale nie w tej sytuacji. Popieram wykluczenie. Jeśli wszyscy piłkarze i trenerzy wystąpiliby przeciw wojnie, a nam zakazaliby grać, wtedy powiedziałbym – Nie! Kiedy jednak wszyscy milczą, mówię wykluczeniu – Tak!”

„Byłem zszokowany. Jestem bardzo wrażliwą osobą i nie mogę zabić nawet muchy. To dla mnie katastrofa, totalny koszmar. Nie wiem, by może za te słowa zamkną mnie w więzieniu albo zabiją, ale ja po prostu mówię, jak jest. Nie wiedziałem, jak mam dalej żyć. Jestem zwykłym rosyjskim gościem z podwórka. Nie potrzebuję Hiszpanii czy Anglii. Chcę, żeby tutaj było dobrze i spokojnie. Nie mam ochoty lecieć do Europy. Wiem, jak jesteśmy tam traktowani. Nie chcę, by wytykano mnie palcami”

Zawodnik zdradził też, że wcześniej nagrał specjalny apel skierowany do Władimira Putina. Jego emisji odmówiły jednak wszystkie rosyjskie media.

„Nagrałem mini apel do naszego wielkiego. Wiedziałem, kto będzie to oglądać, ale nagrałem. Dałem obejrzeć mojemu prawnikowi, chcieliśmy to opublikować, lecz wszystkie media odmówiły”

„Powiedziałem tam, żeby to zakończyć. Powiedziałem nawet tak: „Jestem gotów przed panem uklęknąć”. To było trzeciego lub czwartego dnia. Byłem gotów uklęknąć, żeby on to zakończył. Czym jest życie jednego człowieka, jakiegoś Denisowa? Niestety, nikt tego nie opublikował. Jestem prostym człowiekiem. Nawet teraz się boję, ale nie mogę milczeć. Nigdzie się nie ukrywam, nie zamierzam wyjeżdżać. Do niczego nie jest mi to potrzebne. Tylko dlaczego mam nic nie mówić, skoro właśnie tak czuję?”

YouTube video

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Źródło: screenshot YouTube

Gratulacje dla „Gamera” od dawnego rywala! „Walka na bardzo wysokim poziomie.”

0
Dzisiejszego poranka Mateusz Gamrot zwyciężył w swoim pierwszym main evencie pod banderą UFC. Polak pokonał na UFC Vegas 57 młodego gniewnego Armana Tsarukyana i zaczyna na poważnie myśleć o zaatakowaniu topu dywizji lekkiej. Gratulacje płyną z całego świata, także od byłego rywala "Gamera".