środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaTomaszewski oburzony słowami belgijskiej prasy. "PZPN powinien zareagować!"

Tomaszewski oburzony słowami belgijskiej prasy. „PZPN powinien zareagować!”

Środowisko piłkarskie w Polsce od kilku dni ponownie żyje sprawą Czesława Michniewicza i jego kontaktów z Ryszardem F. ps. „Fryzjer” w zamierzchłej przeszłości. Swoje 3 grosze postanowił dorzucić też legendarny bramkarz, Jan Tomaszewski.

W poniedziałek 20 czerwca na łamach Wirtualnej Polski został opublikowany artykuł Szymona Jadczaka, w którym bardzo skrupulatnie na podstawie dostępnych akt sądowych analizuje kontakty obecnego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, Czesława Michniewicza z szefem piłkarskiej mafii zajmującej się u progu XXI wieku ustawianiem meczów w polskiej piłce, Ryszardem F. ps. Fryzjer.

Tekst odbił się bardzo szerokim echem nie tylko w polskich mediach. Temat został również poruszony m.in. przez belgijską prasę. Dziennik „Het Nieuwsblad” nazwał Michniewicza „Trenerem Mafii”, oceniając dodatkowo, że moralnie nie jest on zdolny do prowadzenia polskiej kadry.

Tomaszewski: Michniewicz ma dwa wyjścia

Słowa napisane przez belgijskich dziennikarzy bardzo nie spodobały się legendarnemu, polskiemu bramkarzowi, Janowi Tomaszewskiemu. W rozmowie z „Faktem” powiedział wprost, że dla niego, jako kibica polskiej kadry są one policzkiem.

– Takie słowa to nieprawdopodobny policzek dla mnie jako kibica, czyli dwunastego zawodnika kadry, dla wszystkich Polaków. Natychmiast powinno ukazać się dementi PZPN, dementi polskiej ambasady w Brukseli, wreszcie dementi Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Dodatkowo Tomaszewski doradza Michniewiczowi, co powinien zrobić w takiej sytuacji.

– Jeśli ten pan nie ma nic na sumieniu, to niech postawi sprawę czarno na białym i zwróci się do prokuratury, czy sądu z prośbą o odtajnienie swoich zeznań złożonych w związku z aferą korupcyjną. Jeżeli tego nie zrobi, to do wyjaśnienia tej sprawy powinien zawiesić swoją działalność jako selekcjoner Biało–Czerwonych.

Sprawa kontaktów obecnego selekcjonera kadry z szefem piłkarskiej mafii zatacza coraz szersze kręgi. Niewykluczone, że odgórna społeczna presja spowoduje, że niedługo poznamy jeszcze więcej szczegółów dotyczących rozmów pomiędzy Michniewiczem i Ryszardem F.

Źródło: Fakt

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze