Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Karolina Wójcik nie dała najmniejszych szans rywalce! Czy wystarczyło to na kontrakt w UFC

Źródło: screenshot Twitter
fot. Twitter
Opublikowane 10 sierpnia 2022, 08:12
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Karolina Wójcik wystąpiła w ostatnim odcinku Dana White’s Contender Series, gdzie walczyła o kontrakt w UFC. Polka mierzyła się ze sporo wyższą Sandrą Lavado. Czy otrzymała szansę w największej federacji MMA na świecie?

Między zawodniczkami zawrzało na ważeniu i interweniować musiała ochrona. Widać też było ewidentną przewagę warunków fizycznych Sandry Lavado, co jednak nie przełożyło się na pojedynek. Karolina Wójcik szybko zajęła środek oktagonu i obijała oponentkę w klinczu.

Druga odsłona również przebiegła pod dyktando “Polish Assasin”. Krakowianka zaliczyła obalenie i wyprowadzała uderzenia, które pomagały jej włączyć do gry klincz. W ostatniej rundzie Lavado rzuciła się na Karolinę wiedząc, że jeśli ma wygrać, to musi ją skończyć. Polka wyłapała kopnięcie Peruwianki, którą obaliła i kontrolowała przez niemal całą rundę. Pod koniec Wójcik spróbowała jeszcze duszenia zza pleców, jednak Lavado dobrze się wybroniła i za moment sama poszukała tej techniki.

Rywalce “Polish Assasin” nie starczyło jednak czasu i o wyniku decydowali sędziowie. Arbitrzy nie mieli wątpliwości, która z pań była lepsza, orzekając jednogłośną wygraną Karoliny Wójcik (30-27, 30-27, 30-27). Niestety było to za mało, by Dana White dał kontrakt polskiej zawodniczce, która musi szukać innego sposobu na wejście do UFC.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO