Nie żyje Zbigniew Rybak. Różal, Peja, Dj Decks i inni żegnają legendę Arki Gdynia

Fot. Zbigniew Rybak, Facebook
Opublikowane 22 grudnia 2022, 10:16
przez Przemek Krautz
0
1
Brak komentarzy

W środę 21 grudnia dotarła do nas wiadomość o tragicznej śmierci Zbigniewa Rybaka. Legendę Arki Gdynia żegna cała Polska – kibice, sportowcy czy raperzy.

Przez wiele lat Zbigniew Rybak był najsłynniejszym kibicem gdyńskiego klubu, w latach 90 stał na czele najsilniejszej bojówki w Polsce. Jest nie tylko legendą sceny chuligańskiej, ale także ważną postacią w świecie sportu, gdyż to właśnie za jego sprawą powstał Rugby Club Arka Gdynia.

W 1996 roku chuligani grali jako Arka Gdynia Hooligans i z czasem klub zaczął osiągać takie sukcesy jak 4-krotne mistrzostwo Polski czy puchar Europy. W 2010 roku w Gdyni wybudowano nawet Narodowy Stadion Rugby, a Rybak stał się bardziej rozpoznawalny za sprawą filmu Sylwestra Latkowskiego „To my, rugbiści”. W listopadzie odebrał nawet brązową odznakę za zasługi dla sportu.

Polska żegna legendarnego Zbigniewa Rybaka

Rybak sam nazywał siebie współczesnym wikingiem, a w ostatnich czasie udzielił wielu wywiadów oraz wydał biografię „Zbigniew Rybak syn Józefa”. Od lat cieszył się ogromnym szacunek w całym kraju w różnych środowiskach, nie tylko wśród kibiców.

Z dużym respektem wypowiadali się o nim m.in. sportowcy czy osoby ze sceny muzycznej. Rybak sam wspominał, że ma wielu znajomych wśród zawodników MMA jak np. Mamed Khalidov, Tomasz Sarara czy Marcin Różalski.

Wszyscy żegnają teraz Zbigniewa, który zmarł w wieku 49 lat. Według nieoficjalnych informacja przyczyną śmierci było zaczadzenie.

Różal zaledwie kilka tygodni temu w jednym z wywiadów wspominał o tym, jak doszło do ich pierwszego spotkania. Teraz za pośrednictwem social mediów pożegnał Rybaka:

– Dopiero co podzielił się dużą częścią historii Swojego życia. Dopiero co podpisywał książki dedykacjami. Tak jakby zostawił część Siebie i Jego Bogowie uznali, że czas by zasiadł z Nimi w VALHALLI. Jakie to życie jest przewrotne, a My trwonimy je na kłótnie, awantury i inne bzdury. Coraz więcej i coraz częściej będzie nas odchodzić, więc do zobaczenia KOLEGO już niebawem.

Dobrym znajomym Zbigniewa Rybaka był także legendarny Dj Decks, który także grał w rugby w klubie KS Posnania. Na Instagramie opublikował wspólne zdjęcie sprzed lat i napisał – Przecież miałem grać na twojej pięćdziesiątce Zbychu.

Głos zabrał również Peja, który zdradził, że miał okazję wielokrotnie rozmawiać z Rybakiem Mało kto wie, że Zbychu posiadał wielką wiedzę na temat rapu ze Stanów podpartą imponującą dyskografią. Przegadaliśmy na ten temat niejedną godzinę. Wielki smutek.

Natomiast Mamed Khalidov udostępnił nagranie z ostatniego spotkania ze Zbigniewem:

Rybaka pożegnali także m.in. „Nizioł”, „Fu”, „Ostry”, „Sarius” czy Konrad Karwat.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments