Jan Błachowicz składa kibicom życzenia. Tak rozpoczął 2023 rok: „Po wczorajszej imprezie trzeba się trochę ukulturalnić”

Fot. YouTube/Instagram
Opublikowane 2 stycznia 2023, 08:46
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Były mistrz UFC „Cieszyński Książę” za pośrednictwem social mediów zwrócił się do kibiców, którym złożył noworoczne życzenia.

Jan Błachowicz w 2022 roku stoczył dwa pojedynki. Najpierw w maju zmierzył się z Aleksandarem Rakiciem. Starcie zakończyła kontuzja przeciwnika, której doznał na początku trzeciej odsłony. Rakić nie mógł pogodzić się z porażką. Od razu mówił o rewanżu i twierdził, że wygrał dwie rundy, a w kolejnej zacząłby rozbijać Polaka. Inaczej widzieli to sędziowie, którzy pierwszą odsłonę punktowali dla Błachowicza, natomiast drugą dla jego przeciwnika.

Następnie w grudniu „Cieszyński Książę” po kontuzji Jiriego Prochazki miał szansę wrócić na tron kategorii półciężkiej. Jego pojedynek z Magomedem Ankalaevem, który początkowo miał być jedynie eliminatorem, zaledwie tydzień przed galą UFC 282 uzyskał status mistrzowski.

Niestety starcie zakończyło się zaskakującym remisem. Pas nie trafił do żadnego z zawodników, a kategoria półciężka dalej pozostaje bez mistrza. O tytuł zawalczą teraz Glover Teixeira i Jamahal Hill.

Noworoczne życzenia od Jana Błachowicza

Błachowicz nie ukrywa, że nadal ma w głowie jeden cel, czyli odzyskać pas, który stracił po porażce z Teixeirą. Pytany o potencjalnych rywali w 2023 roku w rozmowie z InTheCagePL wspomniał o rewanżu z Rosjaninem. Podkreślił jednak, że przede wszystkim interesują go starcia, dzięki którym będzie bliżej tytułu.

Rewanż z Anakalaevem jest dla mnie najbardziej logiczny, ale… ja chcę zrobić taką walkę, która mnie nie oddali od walki o pas. Wiem, że ja nie dostanę teraz title shota, więc chcę zrobić taką walkę, która mnie tylko do tego przybliży – przyznał kilka dni po remisie z Ankalaevem.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Polak będzie chciał wrócić do oktagonu. Póki co spędza czas z rodziną, a za pośrednictwem social mediów zwrócił się do kibiców z noworocznymi życzeniami. Na jego Instagramie pojawił się wpis zarówno w języku polskim, jak i angielskim oraz zdjęcie, na którym czyta „Pana Tadeusza”.

– Po wczorajszej imprezie trzeba się trochę ukulturalnić. Jak tam u Was? Wytrwałości i szczęścia w Nowym Roku! – napisał w kierunku fanów.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO