Ruch Chorzów odpowiada Mateuszowi Morawieckiemu: Spotkanie Ruch Chorzów – Wisła Kraków odbędzie się w Gliwicach

Foto: YouTube
Opublikowane 29 marca 2023, 15:40
przez Miłosz Sojka
5
6
4 komentarze

Ruch Chorzów postanowił odpowiedzieć na przedpołudniowy post na Twitterze Mateusza Morawieckiego, który zażądał od marszałka województwa śląskiego rozpoczęcia ponownych rozmów w sprawie zorganizowania meczu 28. kolejki Fortuny 1 Ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim.

Kibice Wisły Kraków i Ruchu Chorzów po wpisie premiera Morawieckiego mogli przez chwilę mieć ogromną nadzieję, ze mecz dwóch zaprzyjaźnionych ekip może odbyć się ostatecznie na Stadionie Śląskim. Jednak klub spod Cichej odniósł się do medialnych przepychanek na linii premier – marszałek województwa śląskiego i postanowiło ogłosić swoje stanowisko w tej sprawie.

Ruch Chorzów dementuje wpis premiera Mateusza Morawieckiego

Jak czytamy w oświadczeniu klubu z Chorzowa na mediach społecznościowych:

Jako Klub z ponad stuletnią tradycją i własną, ugruntowaną tożsamością, jesteśmy apolityczni i nie angażujemy się w bieżące spory. Od lat naszym problemem jest brak nowego stadionu. Wyrażamy gotowość do rozmów i współpracy z każdym, kto mógłby pomóc w realizacji tej inwestycji. Czasu na zmianę miejsca rozegrania meczu z Wisłą Kraków już nie ma. Zgodnie z naszymi komunikatami, spotkanie odbędzie się w Gliwicach. Na dziś tematem nr 1 jest dla nas piątkowy mecz z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Swoją opinię wyraził również prezes Ruchu Chorzów – Seweryn Siemianowski, który w rozmowie z Samuelem Szczygielskim na łamach Meczyki.pl także odniósł się do tej jak okazało się w ciągu ostatnich godzin medialnej sprawy.

Temat się rozlał. Pracowaliśmy ponad miesiąc nad tym tematem i szacunek dla naszej ekipy, że tak działaliśmy. Jednak cała robota poszła w piach i ciężko byłoby to jeszcze pobudzić. Za dużo tam jest takich szczegółów, które od początku trzeba byłoby dopracowywać. Trzeba takie rzeczy robić dobrze, profesjonalnie, nie ma co patrzeć na ten mecz z Wisłą, tylko otworzyć wrota do tego, żeby Ruch miał rozwiązany problem na dłużej. Może uda nam się zagrać na Śląskim z Wisłą w Ekstraklasie, do tego z Widzewem, z tymi wielkimi markami. Mam nadzieję, że na Stadionie Śląskim będzie można takie topowe spotkania rozegrać. Teraz w kwestii meczu z Wisłą w kwietniu to troszeczkę 15 minut po 12:00, a nie za 5 minut 12:00. – oznajmił Siemianowski.

Mecz Ruch Chorzów- Wisła Kraków w ramach 28. kolejki Fortuna 1 Ligi jak nic wyjątkowo się nie zmieni ma się odbyć 22 kwietnia o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

Źródło: Ruch Chorzów/Twitter, Meczyki.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
6
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
Kris
7 miesięcy temu

Dobrze zrobili.. Pinokio chciał pokazać jaki jest wielki, a przemawia przez niego obluda

Marian56
Marian56
7 miesięcy temu

Jesze tego brakuje by chuliganeria z Ruch i Wisły zdemolowała Stadion Śląski, Ruch to prywatny klub więc niech weźmie kredyt i wybuduje dla swoich kiboli stadion

Jo Jo
Jo Jo
Reply to  Marian56
7 miesięcy temu

Pacan

Jo Jo
Jo Jo
7 miesięcy temu

rozpędź się a ściana cię znajdzie