UFC nie dla Szaflarskiego! Sromotna klęska Polaka w Contender Series

fot. Twitter
Opublikowane 9 sierpnia 2023, 09:27
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Jeden komentarz

Kevin Szaflarski spróbował wczoraj swoich sił w Dana White’s Contender Series. Rywalem Polaka był mistrz wagi ciężkiej jednej z kanadyjskich federacji.

Program prezydenta UFC ma na celu wyłonić nowe gwiazdy organizacji. W przeszłości swoich sił próbowali tu między innymi Mateusz Rębecki, Łukasz Brzeski, czy Karolina Wójcik. Minionej nocy o kontrakt powalczył też Kevin Szaflarski. Dwudziestoośmioletni zawodnik powracał po długiej, bo ponad 14-miesięcznej przerwie. Oponentem polskiego ciężkiego był Caio Machado. Brazylijczyk miał niewiele mniejsze doświadczenie od przeciwnika znad Wisły. „Bigfooot” podchodził do tego pojedynku jako mistrz BFL.

Contender Series: Szaflarski vs Machado

Po Kevinie było widać, że będzie szukał obalenia. Wcześniej zainkasował kilka low kicków i middle’a, ale próba sprowadzenia walki do partery mu nie wyszła. Caio Machado ewidentnie nastawił się na KO, gdyż posyłał w kierunku głowy Polaka soczyste sierpy. Żaden z nich nie trafił czysto, a Szaflarski zamknął oponenta w klinczu na siatce, gdzie panowie spędzili kilka minut.

Druga odsłona również zaczęła się na korzyść Brazylijczyka. „Bigfoot” był aktywny w stójce, mieszał uderzenia na głowę i korpus, na co Kevin niczym nie odpowiadał. Machado z łatwością obronił próbę sprowadzenia przez Polaka, który inkasował kolejne uderzenia i low kicki. W końcu Szaflarski trafił lewym hakiem, ale była to jak kropla w morzu. Rywal natychmiast kontrował regularnie punktując.

Brazylijczyk ciężko dyszał wychodząc do 3. rundy, co mogło zwiastować szansę dla Kevina. Ten jednak, o ile wyglądał na świeższego, o tyle znów oddał pola rywalowi. Caio trafiał lewym i okopywał nogę Polaka, który ponownie nieudanie szukał sprowadzenia walki na matę. Szaflarski zaczął być aktywniejszy w stójce, ale ostatecznie Machado zabierał mu przestrzeń swoją presją. Kevin walczył już na wstecznym, chwilami niebezpiecznie odsuwając się od „Bigfoota”.

Wynik walki: Caio Machado pokonał Kevina Szaflarskiego jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27 i 30-27)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Z Contender Series do freak fightów? Szaflarski wyzwany na walkę! „Cała Polska się z ciebie śmieje” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
1 miesiąc temu

[…] Biało-czerwony mierzył się z Caio Machado. Brazylijczyk pokazał się ze zdecydowanie lepszej strony i wyprowadził łącznie aż 156 celnych uderzeń. Polak z kolei trafił zaledwie 18-krotnie, a do tego nie zdołał ani razu sprowadzić walki do parteru. Ostatecznie przegrał jednogłośną decyzją sędziów. […]

WIDEO