Błachowicz nie wykorzystał swoich możliwości? Kołecki podsumował porażkę: „Jestem przekonany, że Janek…”

Fot. YouTube
Opublikowane 11 sierpnia 2023, 11:26
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Szymon Kołecki podsumował ostatni występ Jana Błachowicza. Przyznał, że były mistrz UFC niestety nie zaprezentował w pełni swoich umiejętności.

„Cieszyński Książę” ma za sobą porażkę z Alexem Pereirą, z którym zmierzył się na gali UFC 291. Stawka była wysoka, gdyż zwycięzca miał zdobyć miano pretendenta do pasa. Po pierwszej rundzie wydawało się, że Polak będzie miał dużą przewagę, ale w kolejnej odsłonie karty rozdawał „Poatan”.

Kołecki analizuje walkę Błachowicza

O wyniku zadecydowała ostatnia runda, która niestety trafiła na konto Brazylijczyka. Wiele osób uważa jednak, że w górę powinna powędrować ręka Błachowicza. Wśród nich znajduje się m.in. Szymon Kołecki, który rozmawiał z kanałem FightsportPL.

Podopieczny Mirosława Oknińskiego przeanalizował ostatnią walkę byłego mistrza UFC. Podkreślił, że w starciu z Pereirą nie wykorzystał swoich umiejętności i mógłby zawalczyć znacznie lepiej:

– Ta walka w jego wykonaniu nie była dobra, on dużo lepiej potrafi walczyć. Dużo więcej potrafi. Mimo wszystko uważam, że tę walkę wygrał. (…) W parterze Janek powinien rozdawać karty, a ewidentnie męczył się z tym, co tam powinien robić.

– Wiem, jestem przekonany, że Janek ma dużo większe umiejętności, nie wiem, co jest przyczyną, że nie potrafi ich wykorzystać tak, jak należy. Być może dyspozycja dnia, być może przygotowania, a może to, że ja już nie wiem, kto jest w jego narożniku.

Kołecki zwrócił uwagę na to, że na tak wysokim poziomie jak czołówka UFC narożnik musi być bardzo dobrze dobrany. Niestety przy okazji ostatnich walk Polak miał problemy z teamem, którego skład zmieniał się kilkukrotnie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO