Poniedziałek, 15 Lipca, 2024

KSW 85. Kaczmarczyk wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Opublikowane 19 sierpnia 2023, 22:33
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Dwóch młodych, świetnych zawodników zderzyło się z sobą podczas gali XTB KSW 85. W starciu tym dający efektowne pojedynki Patryk Kaczmarczyk stanął do rywalizacji z będącym na fali czterech wygranych z rzędu Mołdawianinem Danielem Tărchilą.

Patryk Kaczmarczyk walczył ostatni raz podczas grudniowej gali XTB KSW 77, kiedy to stanął do rywalizacji z Pascalem Hintzenem, którego rozbił już w pierwszej odsłonie. Nie był to pierwszy efektowny występ Patryka, który słynie ze swojego porywającego stylu walki. Były mistrz organizacji Armia Fight Night równie efektownie pobił Michała Sobiecha i Michała Domina.

Po ostatniej wygranej Patryk postanowił zwolnić nieco tempo toczenia kolejnych bojów, skupił się na treningach i rozwoju swoich umiejętności. Brał udział w kilku mocnych obozach, wyjechał też do Tajlandii, gdzie miał okazję trenować ze świetnymi zawodnikami z całego świata, a teraz wrócił gotowy na zaprezentowanie tego, co dołożył do swojego arsenału.

Daniel Tărchilă ma za sobą udany debiut w organizacji KSW. Podczas marcowej gali KSW 80 zmierzył się z Wojciechem Kazieczką. Zawodnik z Mołdawii starał się narzucać w tym starciu swoje tempo walki i wywierać presją na Polaku, który odgryzał się też przejmował inicjatywę. Obaj mieli w tym starciu swoje momenty i ostatecznie dali świetną, pełną zwrotów akcji walkę, w której to Mołdawianin okazał się lepszy i wygrał na punkty z Polakiem.

Mołdawianin jest dziś na fali czterech wygranych z rzędu. W zeszłym roku stoczył aż cztery pojedynki, a teraz wejdzie do klatki po raz drugi w tym roku. Przed debiutem w Polsce Daniel rywalizował w Mołdawii, Bułgarii, Rumunii i Serbii. Dwudziestoletni fighter ma też za sobą start w zeszłorocznych grapplingowych mistrzostwach Mołdawii ADCC, w których zajął trzecie miejsce.

RELACJA

RUNDA 1

Kaczmarczyk zaczął kopnięciami, Tarchila na wstecznym. Dobrze skrócił dystans i posłał prawy sierp na głowę. Świetna zmyłka Patryka i próba backfista. Rywal szuka swoich momentów, ale daje zbliżyć się Polakowi, który łapie klincz na siatce. Tarchila inkasuje kilka kolan, ale ucieka i to on znajduje się w lepszej pozycji. Zerwanie, Mołdawianin od razu atakuje prostymi. Kaczmarczyk wyprowadza srogie low kicki. zaraz udaje mu się wejść w klamrę i obala oponenta! Świetna kontrola Patryka, zaznacza dominację łokciem z góry. Przeszedł jeszcze na koniec za plecy Polak.

RUNDA 2

Tarchila od razu podkręcił tempo, posłał mocne ciosy i kolano Mołdawianin. Kaczmarczyk w końcu unika, zapina klincz i sprowadza przeciwnika na matę. Daniel rozkręcał się w stójce, ale z pleców już nie ma tyle argumentów… choć udaje mu się uciec spod Kaczmarczyka! Tarchila pracuje nad duszeniem, ale wychodzi z opresji Polak. Mocna wymiana cios za cios i znów inkasuje udane obalenie Patryk. Ofensywa Kaczmarczyka, ale przysnął na chwilę i to Tarchila zajął pozycję z góry! Ucieka Mołdawianin, była chwila zagrożenia w stójce, ale znów idzie w zapasy Polak.

RUNDA 3

Kaczmarczyk próbuje od samego początku naciska, Tarchila straszy go wysokim kopnięciem. Atakuje na korpus Polak i szuka potężnego prawego cepa, który jednak przecina powietrze. Dobra chwila Mołdawianina, niezłe kilka uderzeń. Wyczuwa Patryka Tarchila i jest bliski mocnej kontry, ale zaraz ponownie ląduje na plecach. Wróciłna nogi Tarchilla, ruszył po kolejne obalenie Kaczmarczyk, ale z łatwością skontrował go Mołdawianin. Kapitalna wymiana w stójce na koniec, Kaczmarczyk postraszył jeszcze obrotowym kopnięciem.

Wynik walki: Patryk Kaczmarczyk wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO