Kuriozalny samobój po błędzie Szczęsnego! Fatalny mecz Polaka w Serie A [WIDEO]

Opublikowane 24 września 2023, 12:25
przez Jakub Hryniewicz
1
4

Wczoraj wieczorem doszło w Serie A fatalny występ zaliczył Juventus. Turyński zespół przegrał 2:4 z niżej notowanym Sassuolo, a słaby mecz rozegrał Wojciech Szczęsny.

Zdecydowana większość kibiców typowała Starą Damę jako zwycięzców tego spotkania. Wynik tymczasem już w 12. minucie otworzył Lauriente, który strzelił zza pola karnego, a Wojciech Szczęsny bardzo niefortunnie odbił piłkę, która przeleciała mu między nogami.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Sassuolo. Po przerwie Juventus wyrównał dopiero w 78. minucie… ale i tak do Turynu wracał na tarczy. Pinamonti błyskawicznie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a do iście kuriozalnej sytuacji doszło w 95. minucie.

Wojciech Szczęsny zagrał niemal z narożnika do Federico Gattiego, który – najprawdopodobniej – odegrał na pamięć z powrotem do polskiego golkipera, spodziewając się go w bramce. Problem w tym, że etatowy reprezentant Polski ledwo wbiegł w pole karne…

Piłka po strzale Lauriente wyglądała, jak kostka mydła prześlizgująca się między rękawicami. Poproś dziecko, aby opisało ci wpadkę bramkarza, a wskaże właśnie taką. (…) Na koniec postawił Gattiego w trudnej sytuacji. Podał piłkę w sposób, jaki trudno wytłumaczyć – opisał grę Szczęsnego portal TuttoMercatoWeb.