Opublikowane 13 października 2023, 08:50
przez Przemek Krautz
0
1

Za nami dwa mecze w grupie E, po których sytuacja Polski mocno się poprawiła. Awans zależy teraz przede wszystkim od biało-czerwonych.

Przed wczorajszymi spotkaniami sytuacja Polaków była dramatyczna. Z zaledwie 6 punktami na koncie zajmowali przedostatnie miejsce w grupie. Po tragicznych wynikach Fernando Santosa nowym selekcjonerem został Michał Probierz, który w debiucie poprowadził kadrę do wygranej.

Polacy mają szansę na awans z grupy

Polska pokonała 2:0 Wyspy Owcze i zdobyła trzy punkty, tym samym wskakując na drugie miejsce w tabeli. Natomiast Albania rozgromiła Czechy 3:0 i z 13 oczkami na koncie jest liderem w grupie E.

Przed biało-czerwonymi jeszcze dwa spotkania, które muszą zwyciężyć. Najpierw reprezentacja 15 października zmierzy się z Mołdawią, a 17 listopada z Czechami. O ile pierwszy mecz powinien zakończyć się zwycięstwem Polaków, tak starcie z naszymi sąsiadami będzie znacznie trudniejsze.

Kadra co prawda pokonała Wyspy Owcze, które są jedną z najgorszych drużyn w eliminacjach do Euro 2024, jednak forma Polaków pozostawiała wiele do życzenia. W 49′ minucie Askham dostał czerwoną kartę i niemal całą drugą połowę Farerzy rozegrali w dziesiątkę.

Mimo gry w przewadze Polakom udało się oddać tylko dwa celne strzały na bramkę, a w całym meczu było ich zaledwie cztery. Od 65. minuty po zdobyciu drugiej bramki nie stworzyli już żadnej groźnej sytuacji.