Środa, 17 Lipca, 2024

Ogromne zamieszki w trakcie eliminacji Euro! Policja obrzucona koktajlami Mołotowa [WIDEO]

Opublikowane 17 listopada 2023, 09:36
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Wczorajszy mecz eliminacyjny do Euro 2024 pomiędzy Bułgarią i Węgrami odbywał się w cieniu zamieszek, do których doszło w okolicy stadionu w Sofii.

W czwartkowy wieczór 16 listopada Bułgarzy na własnym stadionie podejmowali Węgrów, którzy dzięki remisowi zapewnili sobie awans na przyszłoroczne Euro 2024. Od dawna było już wiadomo, że wczorajsi gospodarze nie podzielą tego losu. Po 7. spotkaniach mieli oni zaledwie 3 punkty i okupowali ostatnie miejsce w tabeli grupy G.

Sprawdź kurs w STS

1 660 zł na start w STS! Największy polski bukmacher. Załóż konto i oglądaj wszystkie gale UFC!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Poza stadionem miały miejsce zamieszki, które przyćmiły też samo widowisko. Grupa kilku tysięcy bułgarskich kibiców żądała dymisji prezesa tamtejszego Związku Piłki Nożnej, Borisława Michajłowa. Wszystko zaczęło się od głośnego protestu, jednak jak to często w takich sytuacjach bywa – szybko eskalowało to do gwałtownej awantury.

Bułgarscy chuligani zablokowali jedno z najważniejszych skrzyżowań w stolicy swojego kraju. W kierunku policji poszły petardy, kamienie, kostki brukowe, a także koktajle Mołotowa. Służby porządkowe w odpowiedzi używały armatek wodnych.

W wyniku podpaleń zniszczono wiele samochodów, autobusów, protestujący spalili też kilka kontenerów na śmieci. Sytuacja uspokoiła się i została opanowana w trakcie meczu. Ranne zostały 24 osoby, z czego 14 znalazło się w szpitalach.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments