Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Legia Warszawa poznała ostateczny werdykt! Łagodna kara za mecz z Aston Villą

Fot. YouTube
Opublikowane 5 grudnia 2023, 11:08
przez Jakub Hryniewicz
1
0
Brak komentarzy

Legia Warszawa poznała ostateczny wymiar kary, którą Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA nałożyła za domowy mecz z Aston Villą. Wicemistrzowie Polski będą musieli zapłacić grzywnę, ale nie będzie ona tak wysoka, jak pierwotnie zakładano.

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy Wojskowi podejmowali Aston Villę. Po kapitalnym i pełnym zwrotów akcji meczu gospodarze zwyciężyli 3:2. UEFA dopatrzyła się jednak wielu wykroczeń na trybunach i błędów w organizacji spotkania.

Sprawdź kurs w STS

1 660 zł na start w STS! Największy polski bukmacher. Załóż konto i oglądaj wszystkie gale UFC!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

W związku z tym na Legię Warszawa nałożona została kara finansowa w wysokości 41 tysięcy euro. Dokładnie rozkładając grzywnę, składało się na nią 16 tysięcy za blokowanie przejść, 15 za zamknięte bramy ewakuacyjne i kolejne 10 tysięcy euro za użycie pirotechniki przez fanów na trybunach.

Stołeczny klub odwołał się od tej kary, a Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) anulowała część z nich. Choć Legia Warszawa wniosła apelację od wszystkich nałożonych grzywien, ostatecznie europejska federacja nie uchyliła jedynie tej za blokowanie przejść. Oznacza to, że wicemistrzowie Polski będą musieli zapłacić 16, a nie 41 tysięcy euro.

Wciąż oczekiwana jest decyzja w sprawie ostatniego, wyjazdowego spotkania w Birmingham. W wyniku zamieszek w okolicy stadionu aż 45 polskich kibiców, którzy starli się z brytyjską policją oczekuje na rozprawę sądową.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments