Piątek, 12 Lipca, 2024

Zarzuty dla kibiców Legii Warszawa! Ważna wiadomość prokuratury po zamieszkach w Anglii!

Fot. YouTube
Opublikowane 6 stycznia 2024, 11:03
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Angielska prokuratura przekazała ważne informacje na temat kibiców Legii Warszawa zatrzymanych po zamieszkach w Birmingham. Większość z nich została oczyszczona z zarzutów.

30 listopada ekipa ze stolicy rozegrała wyjazdowy mecz w ramach Ligi Konferencji Europy. Niestety nie obeszło się bez ogromnych kontrowersji, wszystko przez to, że kibice Legii nie otrzymali przysługującej im puli biletów. Zamiast 2100 Brytyjczycy zaoferowali jedynie 890 wejściówek.

Sprawdź kurs w Superbet

3 755 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Nowe informacje w sprawie zamieszek

Fani, którzy przyjechali z Polski, zdecydowali, że w ogóle nie zasiądą na trybunach. Zamiast tego zebrali się pod stadionem, gdzie doszło do starcia z policją i zamieszek. Po awanturze zatrzymano 46 podejrzanych, a ich rozprawa została zaplanowana na 5 stycznia.

Krótko przed rozprawą prokuratura przekazała, że postępowanie zostało umorzone wobec 39 kibiców. Oznacza to, że przed sądem odpowie jedynie 7 osób, którym postawiono zarzuty zakłócania porządku, napaści na pracowników pogotowania czy posiadania narkotyków.

Przypominamy, że konsekwencje wobec kibiców to nie wszystko, gdyż karę otrzymał także klub. Legia Warszawa musiała zapłacić aż 100 tysięcy euro oraz UEFA zabroniła sprzedaży biletów na pięć kolejnych meczów wyjazdowych w europejskich pucharach.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments