Piątek, 19 Lipca, 2024

Boniek staje w obronie Lewandowskiego! Stanowcze słowa po plebiscycie na sportowca roku

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 8 stycznia 2024, 16:17
przez Przemek Krautz
2
0
Brak komentarzy

Za nami kolejny plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca roku. Tym razem Robert Lewandowski znalazł się daleko za podium.

Iga Świątek już drugi raz z rzędu wygrała konkurs na sportowca roku. Na drugim miejscu znalazł się Bartosz Zmarzlik, a podium zamknął Aleksander Śliwka. Natomiast najlepszy polski piłkarz zajął dopiero 17. pozycję, a po plebiscycie Internauci nie szczędzili mocnych komentarzy.

W obronie Lewandowskiego stanął Zbigniew Boniek, który w programie Prawda Futbolu tak zareagował na krytykę:

– Polska jest 38-milionowym krajem, więc to, co mówi 50 czy 100 ludzi, nie ma znaczenia. Wydaje mi się, że najmniej się tym przejmuje Robert Lewandowski. My lubimy ludzi ściągać z piedestału. To jest wielką przyjemnością w Polsce, ściągać wszystkich z piedestału i mieszać z błotem.

– Widzę dużo tekstów o Robercie i mniej pasji niż było w przeszłości. Oglądałem troszeczkę ten plebiscyt i był też Kuba Błaszczykowski, który miał fajny występ i dostał Superczempiona. Od razu jest takie porównywanie: wychwalanie jednego i deprecjonowanie drugiego. Ja tego nie kupuję. To jest żenujące.

Nie wszyscy biorą też pod uwagę to, że Lewandowski nie jest już najmłodszym zawodnikiem i coraz bliżej mu do końca sportowej kariery. Nie zawsze jest więc w stanie utrzymać fenomenalną formę, do której przyzwyczaił kibiców:

– Ma teraz 35 lat i może być już troszeczkę po drugiej stronie rzeki. Pomału, pomału będzie z tego topowego świata piłkarskiego schodził, ale to będzie trwało jeszcze 2-3 lata.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments