Czwartek, 18 Lipca, 2024

Kibice Lecha Poznań wydali oświadczenie w sprawie afery w Posnanii! Odcinają się od fake newsów

Fot. YouTube
Opublikowane 26 stycznia 2024, 14:32
przez Przemek Krautz
6
1
Brak komentarzy

Kibice Lecha Poznań wydali oficjalne oświadczenie w sprawie ostatnich doniesień. Jak się okazuje, nie są autorami postów, o których w ostatnich dniach zrobiło się bardzo głośno.

W Poznaniu wybuchła afera za sprawą nastoletnich gangów, które terroryzują pracowników i klientów centrum handlowego Posnania. W galerii i jej okolicach dochodziło do różnych ataków, pobić, kradzieży czy spożywania narkotyków i alkoholu przez osoby nieletnie.

Sprawa stała się na tyle głośna, że zareagowali politycy, sportowcy czy też poznańscy raperzy. Na Facebooku pojawiło się również kilka wpisów, sugerujących, iż kibice Lecha wzięli sprawy w swoje ręce. Profil Od kołyski aż po grób tylko Lech Poznań napisał:

– Ludzie przychodzący do tej galerii często są zaczepiani o pieniądze, papierosy i różne takie a gdy odmawiają to są opluwani, bici i straszeni. Myślę że gdyby galeria przelała całą miesięczną wypłatę dla firmy ochroniarskiej na konto kibiców Lecha Poznań to problem rozwiązany byłby szybko i skutecznie. Byliśmy często szkalowani w mediach a teraz szukają u nas pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Panie Jacku J. pan trenuje boks może rozwiąże pan problem?

Niedługo później autor wpisów dodał – Polowanie trwa – po czym opublikował zdjęcie z zatrzymania w galerii jednego z podejrzanych:

Oficjalne oświadczenie kibiców Lecha Poznań

Profil jednak wprowadził wiele osób w błąd, wypowiadając się jako reprezentant fanów Lecha Poznań. W tej sprawie pojawiło się oświadczenie na oficjalnym profilu kibiców Kolejorza. Wyjaśnili, że w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z osobom, która publikowała te wpisy i całkowicie się od nich odcinają:

– Kibice Lech Poznań to bardzo nośny temat. Niezwykle często wykorzystywany do clickbaitów, fake newsów. Jesteśmy motywem, który doskonale się sprzedaje i przynosi olbrzymie zasięgi nie tylko oficjalnym stronom różnych mediów, ale przede wszystkim bliżej nieokreślonym profilom facebookowym prowadzonym przez osoby, którym zależy na atencji i nabijaniu oglądalności.

– Ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Poznaniu odbiły się szerokim echem praktycznie we wszystkich portalach internetowych. Profil facebookowy, który wymyślił i opublikował tę informację, nie ma nic wspólnego z kibicami Lecha Poznań. Odcinamy się jednoznacznie od postów publikowanych na tym profilu.

Przypuszczamy, że autor tego fake newsa nie będzie mieć na tyle cywilnej odwagi, by sprostować swoją publikację i ucieknie do króliczej nory. Jesteśmy bardzo niemile zaskoczeni, że nie tylko internetowi celebryci wykorzystują tę sytuację, by zaistnieć w mediach, ale olimpijczycy i mistrzowie świata w swoich dyscyplinach sportu również.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
6
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments