Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Groźby w stronę kibiców Wisły! Szokujący transparent pod Stadionem Narodowym

Fot. YouTube/Twitter
Opublikowane 4 kwietnia 2024, 14:07
przez Przemek Krautz
3
2
Brak komentarzy

Zaraz po półfinale Pucharu Polski pod Stadionem Narodowym pojawił się pierwszy transparent. Kibice skierowali groźby w stronę sympatyków Wisły Kraków.

W minioną środę odbył się drugi półfinału Pucharu Polski. Wisła Kraków zmierzyła się z Piastem Gliwice i zwyciężyła 2:1. Biała Gwiazda zapewniła sobie awans do finału, w którym 2 maja zmierzy się z Pogonią Szczecin. Spotkanie ma odbyć się na Stadionie Narodowym, jednak pojawiło się sporo kontrowersji.

Nie wiadomo, czy kibice Wisły będą mogli obejrzeć mecz na żywo. W ubiegłym sezonie klub otrzymał zakaz stadionowy na dwa wyjazdy. Prezes Jarosław Królewski oświadczył jednak, że jeśli kara nie zostanie zawieszona, to zawodnicy nie przyjadą na spotkanie i przegrają walkowerem.

Transparent pod Stadionem Narodowym

Na tym nie koniec, gdyż pod Stadionem Narodowym po półfinale Pucharu Polski pojawił się transparent, który wywołał w sieci spore zamieszanie. Jest on skierowany do kibiców Wisły i widnieje na nim napis:

– 2 maja zero litości. Będą łamane krakowskie kości.

Takie sytuacje pokazują, że podczas finału w Warszawie może być niebezpiecznie. Również w tej sprawie zabrał głos prezes Wisły, który przyznał, że brak odpowiednich zabezpieczeń ze strony organizatorów będzie kompromitacją. Zaproponował też rozegranie spotkania w innym miejscu:

– Cały sezon kibice Białej Gwiazdy są dyskryminowani, nie mogąc uczestniczyć w meczach swojej drużyny. Jeśli natomiast organizatorzy nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa (co byłoby kompromitacją) rozegrajmy ten mecz w Krakowie, Szczecinie lub w innej lokalizacji.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
3
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments