Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Skandal w Pucharze Polski? Wisła Kraków grozi walkowerem w finale!

Fot. YouTube
Opublikowane 4 kwietnia 2024, 12:05
przez Przemek Krautz
24
3
Brak komentarzy

Jarosław Królewski wydał stanowcze oświadczenie w sprawie finału Pucharu Polski. Jest gotowy oddać walkowera, jeśli kibice nie będą mogli wejść na stadion.

Wisła Kraków ma w tym sezonie ogromne problemy, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. Kolejne kluby nie wpuszczają kibiców na stadion po tragedii, do której doszło w sierpniu ubiegłego roku. Podczas piłkarskiego turnieju miała miejsce awantura, w której kibice Zagłębia Sosnowiec i BKS-u Bielsko-Biała starli się z sympatykami Wisły.

Niestety bójka zakończyła się śmiercią 40-latka z Bielska-Białej i od tamtego momentu Wisła Kraków wyjazdowe mecze rozgrywa bez udziału swoich fanów. Prezes ma już tego dosyć, więc kilka dni temu wezwał PZPN do złożenia wyjaśnień, kiedy Wisła Płock oświadczyła, że kibice z Krakowa nie wejdą na stadion:

PZPN, to jawne obejście przypisów licencyjnych. Ten przypadek stanowi wyraźny przykład manipulacji przepisami licencyjnymi. Domagamy się natychmiastowego publicznego stanowiska, dlaczego kibice ZS zostali przyjęcie na mecz, a tego prawa odmawia się kibicom Wisły Kraków, powołując się na ich OBECNOŚĆ podczas własnego turnieju w Radłowie. Czy ów zakaz w myśl tej logiki nie powinien dotyczyć obu drużyn?

Skandal w finale Pucharu Polski?

Na tym nie koniec, gdyż w minioną środę Wisła pokonała Piasta Gliwice i awansowała do finału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Pogonią Szczecin na Stadionie Narodowym. Problem w tym, że po raz kolejny mecz może odbyć się bez kibiców z Krakowa.

“Biała Gwiazda” w ubiegłym sezonie otrzymała zakaz stadionowy na dwa wyjazdowe mecze w pucharach. Tym razem jednak Jarosław Królewski nie zamierza odpuścić i zagroził walkowerem. Przekazał, że jeśli kara nie zostanie zawieszona i fani nie będą mieli możliwości obejrzenia meczu na żywo, to Wisła w ogóle nie przyjedzie na spotkanie:

Jeśli kibice nie pojadą na Narodowy, Wisła Kraków odda mecz walkowerem. Koniec oświadczenia – Przekazał za pośrednictwem Twittera, po czym dodał – Powtarzam. Jeśli kibice Wisły Kraków nie zostaną wpuszczeni na Stadion Narodowy, klub Wisła Kraków odda mecz walkowerem. Nikt z osób zatrudnionych w klubie nie zjawi się tego dnia na meczu.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
24
3
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments