Fot. Floyd Mayweather Jr, mat. prasowe

Tydzień temu 46-letni George Floyd został zatrzymany przez policjanta. W trakcie akcji przez 8 minut funkcjonariusz naciskał kolanem na szyję leżącego mężczyzny. Po kilku minutach zatrzymany przestał się ruszać.

Policjant mimo tego, że mężczyzna kilkukrotnie mówi „Boli mnie szyja”, „nie mogę oddychać”, „nie zabijaj mnie”, nie reagował i dalej dusił Floyda.

Kiedy nagranie z zabójstwa Afroamerykanina w Minneapolis obiegło media na całym świecie, w USA rozpoczęły się masowe protesty, które zamieniły się w zamieszki. W kilkudziesięciu miastach została wprowadzona godzina policyjna, a policja nie może sobie poradzić z protestującymi.

Fot. George Floyd duszony przez policjanta, mat. prasowe

Do protestów po śmierci mężczyzny dołączyli się sportowcy z całego świata, wspierając walkę z rasizmem. Do akcji włączył się także Floyd Mayweatherm, który zapowiedział, że opłaci cztery ceremonie, które odbędą się w Houston, Minnesocie, Charlotte i jeszcze jednym nieustalonym dotychczas miejscu.

Pogrzeb George’a Floyda ma odbyć się 9 czerwca w Houston. Przed tym w czwartek mają odbyć się uroczystości żałobne w Minneapolis.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj