Anthony Joshua opisał swój pobyt w więzieniu i konflikty z prawem. Gdy złapano go z marihuaną tłumaczył – „Mój wujek jest rasta”

3
fot. Materiały prasowe / Twitter
fot. Materiały prasowe / Twitter

Anthony Joshua, brytyjski bokser wagi ciężkiej, mistrz olimpijski i wicemistrz świata amatorów, zawodowy mistrz świata federacji IBF, WBO, superczempion WBA i IBO. Joshua w wieku 22 lat zdobył złoto olimpijskie. Nie zawsze jednak, w jego życiu bywało kolorowo.

Będąc nastolatkiem, Anthony wpadł dwukrotnie w tarapaty, a konkretniej został aresztowany przez funkcjonariuszy policji. Za pierwszym razem wpadł jak sam opisuje – „przez awantury i inne szalone rzeczy”. Został oskarżony i osadzony w areszcie w więzieniu w Reading na dwa tygodnie.

Joshua udzielił wywiadu i wypowiedział się w Song’s For Life firmy Apple Music, Joshua powiedział: „Kilka tygodni, to nic wielkiego”.

„Zostałem oskarżony i osadzony w więzieniu, nazywa się to aresztem tymczasowym. Przetrzymują Cię w bezpiecznym miejscu, aby nie mieć wpływu na żadną sprawę i po prostu nie możesz zobaczyć się z określonymi osobami.

„Pamiętam jak w więzieniu spotkałem dzieciaka w moim wieku. Dzieciaka… ludzi w moim wieku. Działo się to na spacerniaku, gdzie próbujemy się wyluzować, to był nasz czas na wyjście z celi. On zaczął głośno krzyczeć. Odwróciłem się i popatrzyłem na niego. On na mnie spojrzał i powiedział do mnie: „Na co się tak gapisz?”, spytałem go – „Do kogo mówisz?” – opisuje Joshua.

fot. Instagram

Zawodnik opowiedział o ciężkich warunkach – „Moje usta były spierzchnięte, nie miałem żadnych kosmetyków, którymi mógłbym je nawilżyć. Używałem do tego masła, którym smarowałem usta.”

„Kiedy wyszedłem za kaucją, od razu zacząłem uczyć się boksować i podnosić ciężary. Pomyślałem, że muszę ćwiczyć, jeśli okazałoby się, że miałbym tam wrócić i znowu spotkać te małe idiotyczne dzieciaki w więzieniu.”

„Wraz z moim kuzynem zapisaliśmy się na jedną z tych siłowni dla twardych mężczyzn. Zaczęliśmy pompować ciężary. Ćwiczyłem z bransoletą na nodze – wiadomo, wyszedłem za kaucją, więc musiałem ją mieć na nodze. W domu musiałem być o 20:00.”

„I myślę, że to pomogło mi w boksie. Kiedy zdjęto mi bransoletę, byłem na takiej pozycji, że byłem w stanie gotowy zacząć start z boksem. Musiałem to zrobić, niezależnie od tego, byłem już w pozycji, w której byłem gotowy do startu z boksem.”

„Musiałem pozostać na właściwej ścieżce, do dziś toczę o to walkę z diabłem i samym sobą, ale wiem, jak sobie radzić” 

W tym momencie Joshua nie był jednak gotowy, aby wyjść całkowicie na prostą drogę. Poczynił imponujące wysiłki w swojej karierze bokserskiej i dostał się do drużyny olimpijskiej Wielkiej Brytanii.

Policja zatrzymała jego Mercedesa w 2011 roku i ponownie aresztowała. Tym razem przez narkotyki. W jego torbie sportowej znaleziono marihuanę.

fot. Instagram

AJ wspominał: „Boksowałem dla drużyny olimpijskiej, dla Wielkiej Brytanii, to jest rok przed igrzyskami.

„Na tym etapie zarabiałem około 500 funtów miesięcznie. Zresztą i tak widziałem więcej pieniędzy niż te, więc nie były to rzeczy, które mogły powstrzymać mnie od „okazji”, które pojawiły się na tym etapie mojego życia.

„Jechałem przez dzielnicę Grahame Park, duże osiedle w północno-zachodnim Londynie.

„Jestem w swoim dresie reprezentacji kadry Wielkiej Brytanii, jestem młodym bokserem, jeździłem wtedy też mercedesem po okolicach Grahame Park.”

„Zatrzymała mnie policja, tajniacy. Było trzech funkcjonariuszy, dwóch z nich było fajnych, ale zawsze jest taki jeden funkcjonariusz, który mówi:„ Cokolwiek ten facet mówi, on kłamie, wiem, że coś knuje ”.

„Policjant powiedział:„ Twój samochód trochę śmierdzi ”.

„Mówię tak: „Mój wujek to rasta, a oni palą trawkę, po prostu podrzuciłem go na stację ”. Nienawidzę tego, staram się skupić na igrzyskach olimpijskich. Jestem sportowcem”.

„On mówi:„ Tak, wiem, co masz na myśli, człowieku, musisz się skupić ”.

„Pomyślałem:„ W porządku, będzie dobrze ”.

„Wtedy zauważyłem, jak jeden z tajniaków przychodzi z dużą torbą i pyta „ Co to jest? ”

„Pomyślałem:„ Czy powinienem uciekać? ”. Zwykle tak jest.

„Były tam moje dokumenty, mój telefon… byłem oczywiście częścią drużyny olimpijskiej. Więc poradziłem sobie z tym jak mężczyzna. Zostałem oskarżony o dziewięć uncji (przyp. red. 255 gram marihuany).

Joshua został oskarżony o posiadanie narkotyków i przyznał się do winy.

Dostał karę w wysokości 100 godzin prac społecznych i przez 12-miesięcy musiał być do dyspozycji funkcjonariuszy, w razie jakichkolwiek komplikacji ze sprawą.

Podsumował: „Zrobiłem moją pracę społeczną, ale zostałem wyrzucony z drużyny olimpijskiej, co było ciężkim czasem.” (Joshua wrócił później do drużyny i zdobył złoty medal na igrzyskach w Londynie)

Nauczyłem się, jak być mądrzejszym, zmieniłem samochód, za bardzo się lansowałem i dlatego teraz myślę, że jako bokser umiem zachować już dyskrecję i nie szpanuje.

„Najważniejsze, nauczyłem podnosić się po upadku.”.

Źródło: talksport.com

Przeczytaj również:

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie
trackback

[…] Anthony Joshua opisał swój pobyt w więzieniu i konflikty z prawem…. […]

trackback

[…] Anthony Joshua opisał swój pobyt w więzieniu i konflikty z prawem…. […]

trackback

[…] Anthony Joshua opisał swój pobyt w więzieniu i konflikty z prawem…. […]