Ogromne wynagrodzenie dla Khabiba Nurmagomedova za ostatnią walkę na UFC 254. Zarobił miliony!

0
Khabib Nurmagomedov
fot. Instagram @Khabib Nurmagomedov

Zwycięstwo Khabiba Nurmagomedova przez poddanie w drugiej rundzie z Justinem Gaethje na UFC 254 przyniosło mistrzowi z Rosji aż 6 milionów dolarów, ale jego ostateczna wypłata będzie prawdopodobnie znacznie wyższa. Według zapowiedzi Nurmagomedova była to jego ostatnia walce w karierze.

Według portalu rt.com Khabib zgarnie wypłatę w wysokości 6 milionów dolarów, oprócz tego na jego konto powędruje premia po walce w wysokości 90 000 dolarów po swoim 13. z rzędu zwycięstwie w UFC i 29. zwycięstwie w ogólnej karierze.

Nurmagomedov być może otrzyma jeszcze większą kwotę. Prezydent UFC, Dana White potwierdził mediom, że UFC 254 było jednym z najbardziej dochodowych gal, jeśli chodzi o sprzedaż transmisji pay-per-view.

Nurmagomedov za swoją poprzednią walkę również zarobił około 6 milionów dolarów. Te wynagrodzenia przyćmiewają wysokie wypłaty Irlandczyka, Conora McGregora. Popularny McGregor za przegraną na UFC 229 z Nurmagomedovem zarobił 2 miliony dolarów. Za styczniowe zwycięstwo z Donaldem „Cowboy” Cerrone również miał zarobić około 2 miliony dolarów.

Pomimo tego, że Dagestańczyk zarobił więcej za ostatnie walki niż Conor McGregor to i tak szacuje się, że najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii jest właśnie Irlandczyk. Wszystko to przez długą listę sponsorów i wysokie kontrakty, dzięki którym za współpracę zgarnia miliony dolarów.

Justin Gaethje za walkę z Khabibem zarobił nieco ponad 400 000 dolarów.

Nurmagomedov zakończył karierę i aktualnie nie dojdzie do jego trzydziestej walki w karierze, jednak szacuje się, że byłby to hitowy pojedynek, który pobiłby wszystkie rekordy federacji UFC i przyniósł ogromne zyski. Zawodnik z Dagestanu ma również możliwość walki z Floydem Mayweatherem, o której mówi się od kilku lat.

Źródło: rt.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments