Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Błachowicz o początkach w MMA – “Ring na dyskotece. Ja się rozgrzewam, a ktoś koło mnie pije piwko i pali papierosa…”

Fot. Jan Błachowicz
Opublikowane 28 października 2020, 11:09
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Jan Błachowicz
Fot. Jan Błachowicz

27 września na gali UFC 253 Jan Błachowicz pokonał Dominicka Reyesa i zdobył mistrzowski pas w kategorii półciężkiej.

Cieszyński Książę zawodową karierę MMA rozpoczął w 2007 roku. Od tego czasu stoczył 35 walk i zwyciężył 27 razy, w samym UFC Polak ma za sobą 15 wojen. Mistrz największej organizacji MMA na świecie kilka dni temu udzielił wywiadu w Radio Zet. Fighter wspomniał m.in. jak wyglądały jego początki i pierwsza walka MMA.

Moja pierwsza walka to była jakaś mała gala zorganizowana w jakimś klubie dyskotekowym, a później mi się tak przyfarciło, że trafiłem do KSW. Pierwsza walka to był chyba ring na dyskotece. Ja się rozgrzewam, a ktoś koło mnie pije piwko z baru i pali papierosa. Taki klimacik był inny, dziwny, śmieszny – wspomina Błachowicz.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: 

Błachowicz o powrocie do oktagonu i zmianie kategorii wagowej – „Dałem znać włodarzom, że…”

Cieszyński Książę dużą część swojej kariery spędził w KSW. Dla organizacji walczył od 2007 do 2013 roku, przez ten czas wygrywając międzynarodowe mistrzostwo KSW w wadze półciężkiej, które następnie obronił dwukrotnie. Zawodnik przyznaje, że to tak naprawdę w tej organizacji wszystko się zaczęło. KSW było dla niego drogą do UFC.

Tu wszystko się zaczęło tak naprawdę. Dzięki KSW dostałem się do UFC. Byłem mistrzem tej organizacji. Wygrywając tam walki, zostałem dostrzeżony przez UFC i dostałem szansę walczenia w tej największej organizacji – dodał.

Źródło: Radio Zet

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO