Niedziela, 23 Czerwca, 2024

Dana White o tym, ile jest warte UFC – ‘To najlepszy rok, jaki mieliśmy, pobiliśmy wszystkie rekordy’ [WIDEO]

Dana White o tym, ile jest warte UFC - 'To najlepszy rok jaki mieliśmy, pobiliśmy wszystkie rekordy' [WIDEO]
Fot. Dana White, YouTube
Opublikowane 18 grudnia 2020, 10:31
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Rok 2020 był niezwykle trudnym okresem dla niemalże całej branży sportowej. Z powodu COVID-19 ligi, organizacje i firmy musiały wprowadzić znaczne zmiany, aby móc kontynuować swoją pracę. Najlepszym przykładem, jak poradzić sobie z obostrzeniami było m.in. UFC, które mimo koronawirusa dalej organizowało liczne gale i wydarzenia.

Dana White, który rozmawiał z dziennikarzem z TSN, przyznał, że rok 2020 był dla największej organizacji MMA wyjątkowo dobry. Prezydent UFC pochwalił się wynikami i pobitymi rekordami.

To najlepszy rok, jaki kiedykolwiek mieliśmy, to szalone, ale pobiliśmy wszystkie rekordy, poza sprzedażą biletów oczywiście – powiedział White, który dodał jednak, że to bez wątpienia najtrudniejszy rok w jego karierze. Co ciekawe, prezydent UFC przyznał, że organizacja wydała aż 17 milionów dolarów na przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa u zawodników.

Powracając do pobitych rekordów, White zdradził, że oglądalność na ESPN wzrosła o 30 procent, kanał YouTube przekroczył 10 milionów subskrypcji, a UFC znajduje się pod tym względem na drugim miejscu wśród sportowych organizacji, zaraz za NBA. Podobnie wygląda w przypadku Instagrama, pierwsze miejsce zajmuje największa amerykańska liga koszykarska.

White zapytany o obecną wartość organizacji ponownie wspomniał o pobiciu kolejnego rekordu i zdradził, że sprzedaż produktów UFC wzrosła o 166 procent. Obecna kwota, za jaką można by sprzedać organizację, to – ‘prawdopodobnie 9 lub 10 (miliardów dolarów)’

Źródło: TSN

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO