Brutalny sierp kończy walkę w 1. rundzie. Underdog pokonał faworyta Ponzinibbio [WIDEO]

Brutalny sierp kończy walkę w 1. rundzie. Underdog Li pokonał faworyta Ponzinibbio [WIDEO]
Opublikowane 17 stycznia 2021, 13:01
przez Przemek Krautz
0
0

Za nami gala UFC Fight Night w Abu Zabi, w której nie brakowało emocji, a skazywani na porażkę zawodnicy, przed czasem kończyli faworytów wskazanych przez bukmacherów.

W pojedynku wagi półśredniej w klatce zobaczyliśmy starcie underdoga Li Jingliang z Santiago Ponzinibbio. Bilans fightera z Chin po tym starciu to 18-6, natomiast Argentyńczyk na sowim koncie ma 27 zwycięstw i po ostatniej przegranej odnotował w karierze 4 porażkę.

Ponzinibbio zakończył serię 7 zwycięstw z rzędu, natomiast Jingliang, który powrócił po blisko rocznej przerwie, w ostatnich 5 pojedynkach wygrał 4 razy, w tym 3 przez nokaut.

Walka zakończyła się pod koniec pierwszej rundy. Zawodniczy przewalczyli 4 minuty i 25 sekund, a ostateczne uderzenie kończące starcie zadał Chińczyk, który trafił przeciwnika potężnym sierpem. Zawodnik padł na matę, sędzia natychmiast rzucił się między fighterów, jednak Jingliang zdążył zadać jeszcze cios w parterze.

Za ten nokaut Li Jingliang został nagrodzony przez organizację UFC bonusem w wysokości 50 tysięcy dolarów.