McGregor uważa, że jest mistrzem UFC – 'Khabib uciekł z klatki. Nie doszło do ceremonii koronacji, więc…'

0
McGregor uważa, że jest mistrzem UFC - 'Khabib uciekł z klatki. Nie doszło do ceremonii koronacji, więc...'
Fot. Conor McGregor, Instagram

Conor McGregor w wywiadzie udzielonym przed nadchodzącym pojedynkiem z Dustinem Poirierem, który odbędzie się na gali UFC 257, wspomniał o walce z Khabibem Nurmagomedovem, który po zwycięstwie nie został 'ukoronowany'.

Irlandczyk z niepokonanym fighterem zmierzył się w 2018 roku na gali UFC 229. Stawką pojedynku był mistrzowski pas, a starcie zakończyło się w 4. rundzie po tym, jak Khabib poddał rywala duszeniem zza pleców.

Chwilę po pojedynku w hali wybuchła ogromna awantura. Do bójki doszło nie tylko w klatce, ale także poza nią. W wyniku zamieszek, Dana White, obawiając się irlandzkich kibiców, zdecydował, że nie założy Khabibowi pasa na środku oktagonu tak, jak w przypadku innych mistrzów.

Do tej decyzji odniósł się McGregor, który uważa, że Nurmagomedov nie jest prawdziwym mistrzem, gdyż nigdy nie doszło do jego oficjalnej 'koronacji'.

To ja jestem mistrzem. Nie było koronacji zunifikowanego tytułu. Nigdy nie odbyła się koronacja wtedy w październiku 2018 roku. Khabib uciekł z klatki i zostawił mnie tam walczącego z jego rodziną w klatce. Nie doszło do ceremonii koronacji po walce, więc… Czuję, że to ja nadal jestem mistrzem. I udowodnię to. Prawda zawsze wychodzi na światło dzienne i świat ją pozna – powiedział w rozmowie z Arielem Helwanim.

Co ciekawe, Irlandczyk uznał również, że Khabib przeszedł na emeryturę ze strachu przed kolejnym starciem z The Notoriousem – Boi się walki ze mną i to jest pewne jak jasna cholera. Nie winię go za to. Wiem wszystko. Wiem wszystko dokładnie – powiedział i dodał – Pokazał swoje prawdziwe oblicze. Moim zdanie nie jest prawdziwym wojownikiem. Jak możesz przechodzić na emeryturę, jak możesz odchodzić, gdy czeka tyle wspaniałych walk?

Źródło: lowking.pl

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie