Jan Błachowicz odniósł się do słów Israela Adesanyi. „Moim zdaniem nie chce tracić tego, co ma najlepsze…”

0
Jan Błachowicz odniósł się do słów Israela Adesanyi.
fot. UFC / YouTube / Screenshot

Coraz głośniej robi się w mediach za sprawą weekendowej walki Jana Błachowicza. „Cieszyński Ksiażę” w nocy z 6 na 7 marca wejdzie do klatki UFC 259, gdzie w walce z niepokonanym Israelem Adesanyą będzie bronił swojego mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej.

Walka odbywa się w kategorii do 93 kg. Adesanya podczas ostatniego wywiadu dla ESPN.com zdradził, że do oktagonu na walkę z Błachowiczem wniesie około 90 kg! „Może będzie 195 funtów (88,5 kg)?” – po chwili dodając, „Może 200 funtów (90,7 kg)? Ale myślę, że bliżej 195 funtów.. Tymi słowami zdziwił się nawet dziennikarz ESPN,  Ariel Helwani.

Błachowicz podczas walki będzie ważył około 100 kilogramów, więc różnica może być znacząca. Mówimy tutaj aż o 10 kilogramach co w walce ma ogromne znaczenie.

Polak jest jednak przekonany, że kiedy Nigeryjczyk przyjmie pierwszy cios to zrozumie, jak bardzo różni się walka w wadze średniej z pojedynkiem w dywizji półciężkiej. Najgroźniejszą bronią Adesanyi będzie natomiast jego szybkość.

Galę UFC 259 obstawisz tutaj. Rejestracja zajmuje 30 sekund, a na start otrzymasz darmowy zakład za 29 zł!

Jan Błachowicz odniósł się do słów Adesanyi podczas rozmowy z Dominikiem Durniatem dla Polsat Sport.

 Wszystko okaże się w dniu walki czy to była rozsądna decyzja. Moim zdaniem Adesanya nie chce tracić tego co ma najlepsze czyli poruszania się i szybkości kosztem kilku kilogramów. Tak samo ja nie skupiałem się nie wiadomo jak na szybkości, bo i tak nie będę od niego szybszy. Skupiałem się bardziej na swoich dobrych stronach i na tym jak poradzić sobie z jego szybkością. Pewnie on poszedł tą samą drogą. W samej walce kilogramy mogą mieć znaczenie jak się na nim uwieszę, ale weryfikacja będzie w sobotę. Głęboko wierzę, że dam sobie radę z nim jakikolwiek by nie był. Jestem gotowy na każdą wersję Izzy’ego – skomentował Polak.

Gdzie oglądać UFC 259: Błachowicz vs. Adesanya?

Źródło: Polsat Sport

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie