Sarara zadebiutuje w walce ze Szpilką? Szef KSW z ciekawą propozycją: „Mamy dwa nazwiska, z którymi fajnie byłoby cię zobaczyć”

0
Sarara zadebiutuje w walce ze Szpilką? Szef KSW z ciekawą propozycją:
Fot. Tomasz Sarara i Artur Szpilka, Instagram

Na gali KSW 60, która odbyła się w minioną sobotę, oficjalnie potwierdzono, że Tomasz Sarara zadebiutuje w największej polskiej organizacji MMA.

35-latek to doświadczony kick-boxer, który ma na swoim koncie 42 zwycięstwa i 7 porażek. Wygrywał m.in. pasy takich organizacji jak FEN i DSF, czy mistrzostwo świata WKN. W kick-boxingu walczy od 2008 roku i ostatni pojedynek stoczył dwa lata temu. Fighter aktualnie ma za sobą serię 21 zwycięstw.

O debiucie Sarary w MMA mówiło się od dłuższego czasu. Teraz dostaliśmy jedynie potwierdzenie, że zawalczy w KSW, niestety wciąż nie znamy jego rywala, ani konkretnego terminu pojedynku.

Sarara, który w ostatnim czasie skupił się na prowadzeniu swojego konta YouTube, gdzie rozmawia z zawodnikami i osobami ze środowiska sportów walki, spotkał się z także z Martinem Lewandowskim i zadał mu kilka pytań dotyczących swojego debiutu.

Szef KSW zdradził, że zawodnik wejdzie do klatki najprawdopodobniej na początku trzeciego kwartału, czyli być może zobaczymy go w akcji na gali w lipcu.

Jeśli chodzi o rywala, Lewandowski sam wskazał nazwisko, które spodobało się kick-boxerowi – Zestawienie, które wzbudziłoby wiele emocji to na pewno walka z Gokhanem Sakim. Bardzo chętnie bym Cię z nim zobaczył, bo obaj pasujecie do siebie stylistycznie.

Nie ukrywam, że jest to od lat jeden z moich ulubionych zawodników. Chętnie bym go poznał, uścisnął dłoń, a jeszcze chętniej bym go przejechał w samej walce. Walka z Gokhanem Sakim jest to moja walka marzenie. Będę naciskał, żeby do takiej walki doszło – odparł Sarara, który jak najbardziej jest zainteresowany walką z Sakim.

Szef KSW ma także inne pomysły na debiut kick-boxera. Nie ukrywa, że ciekawym pojedynkiem byłoby zestawienie Sarary z Arturem Szpilką. Jak wiadomo, pięściarz także zamierza stoczyć pojedynek w formule MMA. Taka walka bez wątpienia sprzedałaby dużą liczbę PPV.

Mamy wielu zawodników, dlatego jest wiele opcji, z kim mógłbyś zawalczyć. Mamy Izu, dlaczego nie? Zobaczymy również, co z Arturem Szpilką, ponieważ takie zestawienie jest również bardzo atrakcyjne, kto wie. Mamy dwa fajne nazwiska, z którymi fajnie byłoby Cię zobaczyć – powiedział Lewandowski.

Niemal od razu po udostępnieniu nagrania pojawiły się komentarze internautów, którzy apelują, żeby nie zestawiać Sarary z Izu Ugonohem. Jak widzieliśmy na ostatniej gali, były pięściarz mimo gradu ciosów i nacierania przez całą pierwszą rundę nie był w stanie skończyć Marka Samociuka, a w drugiej odsłonie Ugonoh był całkowicie bez sił, czekał jedynie na atak rywala, po którym sędzia przerwie pojedynek.

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie