Sobota, 27 Kwietnia, 2024

Jan Błachowicz awansował w rankingu UFC! Polak coraz bliżej pierwszego miejsca bez podziału na kategorie wagowe

Opublikowane 1 lipca 2021, 08:09
przez FW
0
0

Bez wątpienia nasz rodak Jan Błachowicz jest najlepszym polskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Coraz częściej zaczyna go doceniać organizacja UFC.

Jan Błachowicz po latach spędzonych w federacji KSW spełnił swoje marzenie związując się z organizacją Ultimate Fighting Championship. Po latach perturbacji w UFC w końcu znalazł swoją drogę i po serii zwycięstw stanął przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej. Podczas UFC 253 pokonał przez techniczny nokaut Dominicka Reyesa zostając pierwszym męskim czempionem UFC w historii mieszanych sztuk walki.

W pierwszej obronie tego trofeum podczas UFC 259 spotkał się z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą. W tym boju na dystansie pięciu rund zwyciężył nasz rodak. W swoim następnym boju na UFC 267 zmierzy się z Gloverem Teixeirą. Oczywiście nasz rodak zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu w wadze półciężkiej.

Jan Błachowicz awansuje w rankingu P4P. Polak coraz bliżej tronu

Organizacja Ultimate Fighting Championship zaktualizowało ranking najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. W tym zestawieniu nasz rodak awansował o dwie pozycje i oboje zajmują miejsce numer 6 wspólnie z Dustinem Poirierem.  Polak wyprzedza takie gwiazdy jak Charlesa Oliveirę czy Maxa Hollowaya.

źródło: ufc.com