wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaCiekawostkiMateusz Borek o powodach zablokowania Kanału Sportowego: "W jednym czasie jakaś zorganizowana...

Mateusz Borek o powodach zablokowania Kanału Sportowego: „W jednym czasie jakaś zorganizowana grupa…”

W miniony czwartek serwis YouTube zawiesił konto „Kanału Sportowego”. Mateusz Borek w ostatnim wywiadzie zdradził, z jakiego powodu serwis mógł zdecydować się na taki krok.

„Kanał Sportowy” zniknął z YouTube w godzinach popołudniowych, jednak do wieczora konto zostało odblokowane. Właścicielami kanału, który aktualnie liczy ponad 570 tysięcy subskrypcji, poza Mateuszem Borkiem jest Krzysztof Stanowski, Michał Pol i Tomasz Smokowski.

Co ciekawe, Mateusz Borek w wywiadzie dla Koloseum zdradził, że mimo iż konto powróciło na YouTube, to serwis nie wyjaśnił swojej decyzji o jego usunięciu. Dziennikarz przyznał, że trzeba samemu domyślać się, dlaczego tak się stało:

Nie ma szansy wyjaśnienia. Nawet jeśli taki projekt jak Kanał Sportowy szybko rośnie, ma akceptację społeczną i kibice dosyć często odpalają programy proponowane przez Kanał Sportowy, to jednak wciąż jesteśmy takim okruszkiem w świecie YouTube i nikt się nie tłumaczy, dlaczego kanał zamyka albo zawiesza. Dostajesz taką informację i musisz się drapać po głowie, żeby za chwilę się domyślić, co się wydarzyło.

Zaraz po tym, jak kanał zniknął z serwisu, pojawiły się podejrzenia, że ma to związek z filmem o transpłciowej zawodniczce MMA, a konkretnie byłym żołnierzu amerykańskich sił specjalnych, który zmienił płeć i zmierzył się z kobietą.

Matuesz Borek uważa, że to właśnie po tym nagraniu pewna grupa musiała zorganizować akcję zgłaszania filmu, a w efekcie YouTube usunął „Kanał Sportowy”.

Ja nie lubię spekulacji. Lubię, gdy rzeczy są czarne-białe. Natomiast wygląda mi na to, że w jednym czasie jakaś zorganizowana grupa prawdopodobnie zgłosiła naruszenia regulaminowe związane z ostatnimi sprawami dosyć delikatnymi, które zostały poruszone dzisiaj przez Maćka Turskiego w Oktagonie, bo zaprosił specjalistów.

Zaprosił człowieka, który zajmuje się terapiami hormonalnymi. To wszystko w kontekście faceta, który staje się kobietą i walczy z kobietą. No i on tam stara się tłumaczyć, że zostaje stary kościec, że jednak jest inna konstrukcja ciała, że jest inna dawka testosteronu, że nawet mentalnie inaczej jest skonstruowany mężczyzna, że ma lepsze predyspozycje do walki i tak dalej.

Być może komuś to przeszkadzało – przyznał Borek i dodał – Według mojego przeczucia to było bezpośrednim powodem zgłoszenia regulaminu, a potem zamknięcia kanału.

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Robert Karaś przewodzi w stawce! Polak udał się na 20 minutową...

0
W niedzielę wystartował IUTA World Championship Swiss Ultra Triathlon Continuous, czyli Mistrzostwa Świata 10x Ironman. W konkursie bierze udział Robert Karaś.