wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaUFCUsman przekonany, że wygrałby z Błachowiczem! "Naprawdę o tym myślałem. To tylko...

Usman przekonany, że wygrałby z Błachowiczem! „Naprawdę o tym myślałem. To tylko Jan”

Kamaru Usman odniósł się do swoich słów o walce z Janem Błachowiczem. Przyznał, że jest przekonany, iż pokonałby Polaka i został podwójnym mistrzem.

Nigeryjczyk aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe oraz od 2019 roku zasiada na tronie dywizji półśredniej. Fighter w największej organizacji na świecie nie przegrał jeszcze żadnego pojedynku.

Niedawno w wywiadzie dla GQ zdradził, że gdy Jan Błachowicz był mistrzem, chciał stanąć z nim do walki o drugi tytuł UFC. Przyznał, że nie zamierzał walczyć z Israelem Adesanyą, tylko planował od razu przeskoczyć dwie kategorie wagowe w górę.

– Miałem ominąć Israela Adesanyę i zmierzyć się z Janem o pas kategorii półciężkiej. Jestem najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe i chciałem to udowodnić. Bez różnicy w jakiej kategorii. Myślałem, że to byłoby dla mnie dobre zestawienie. Myślę, że bym go pokonał.

Nie wszyscy wzięli jego słowa na poważnie, jednak pewny siebie Usman ponownie zabrał głos w rozmowie z CBS Sport. Potwierdził, że naprawdę chciał stanąć do wali z „Cieszyńskim Księciem” i stwierdził nawet, że byłby faworytem takiego zestawienia.

– [Tranksrypcja lowking.pl] Naprawdę o tym myślałem. Było o tym głośno w zeszłym tygodniu i trochę mi się za to oberwało. Ludzie sądzili, że z mojej strony to było tylko gadanie. Nie. Mówiłem bardzo poważnie. Israel Adesanya był mistrzem wagi średniej, a Jan Błachowicz mistrzem wagi półciężkiej. Pojawiło się to zestawienie i pomyślałem, że to walka, w której sobie poradzę. To tylko Jan.

– Bez urazy dla Jana. Uważam, że to świetny zawodnik, bardzo mocny gość, który ma ciężkie ręce, ale sądziłem, że takie zestawienie by mnie faworyzowało. Sądziłem, że gdybym przeskoczył wagę średnią i poszedł prosto do półciężkiej, na pewno zostałbym podwójnym mistrzem. Niestety jednak nie jest już mistrzem, więc zostaję, gdzie jestem, a do tematu wrócimy, jeśli się pojawi.

Źródło: lowking.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Najnowsze

Bartłomiej Drągowski zmienia klub! Polak trafi do Premier League

0
Bartłomiej Drągowski kończy właśnie swój ostatni sezon w barwach Fiorentiny. Brak regularnej gry zmusił go do zmiany pracodawcy. Golkiper wyleci do Anglii, gdzie zasili jeden z klubów Premier League.