poniedziałek, 27 czerwca, 2022
Strona głównaKSW(VIDEO) Świetny występ Jakuba Wikłacza! Wygrywa z Bruno Santosem na KSW 71!

(VIDEO) Świetny występ Jakuba Wikłacza! Wygrywa z Bruno Santosem na KSW 71!

Podczas gali KSW 71 doszło do konfrontacji na szczycie wagi koguciej. W boju tym Jakub Wikłacz, numer 1 rankingu tej kategorii wagowej, zmierzył się z byłym pretendentem do pasa i aktualnym numerem 3, Bruno Augusto dos Santosem.

Jakub Wikłacz walczył ostatni raz we wrześniu 2021. Podczas gali KSW 63 zmierzył się z byłym mistrzem, Antunem Račiciem. Panowie od początku pojedynku postawili na grę parterową, w której lepszy okazał się Polak. Wikłacz szybko przejął kontrolę na macie, złapał Antuna w duszenie gilotynowe i poddał go już w pierwszej rundzie starcia.

Po tym pojedynku dużo mówiło się o walce Jakuba o pas mistrzowski z Sebastianem Przybyszem, ale choroba wykluczyła Wikłacza z tego zestawienia. Jakub miał już okazję dwa razy mierzyć się z Sebastianem. Po raz pierwszy, jeszcze poza KSW, wygrał z nim przez decyzję. W trakcie drugiej konfrontacji, do której doszło na gali KSW 53, przegrał przez techniczny nokaut.

Bruno Augusto dos Santos zaczął swoją przygodę z KSW od mocnego uderzenia i walki o mistrzowski pas z Antunem Račiciem. Młody Brazylijczyk postawił bardzo trudne warunki doświadczonemu czempionowi, ale ostatecznie przegrał z nim na punkty. W drugim boju Dos Santos zmierzył się z Pawłem Polityłą i tym razem to jego ręka została uniesiona w geście zwycięstwa.

Po zmianie na tronie wagi koguciej KSW, Bruno ponownie staną do boju o pas, ale tym razem zmierzył się z Sebastianem Przybyszem. Konfrontacja potrwała trzy rundy, a sytuacja w walce zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie jednak Bruno dał się złapać w technikę kończącą i ponownie to mistrz okazał się od niego lepszy.

RELACJA

Runda 1

Wikłacz od razu zaczął frontalnymi kopnięciami na twarz Brazylijczyka. Z łatwością podszedł do rywala i natychmiast go obalił! Bruno Santos szukał łokcia z dołu, Polak zaś znakomicie go wyłącz i szuka przejścia do pozycji bocznej. Pracuje nad pozycją “Masa”, ale dobrze wybrania się brazylijski przeciwnik, który posyła krótkie ciosy z dołu. Skręcał się Bruno Santos, ale Wikłacz znakomicie zareagował i zdobył dosiad! Brazylijczyk mocno przyklejony do Polaka, który skręca się i zakłada trójką nogami! Złapał rękę rywala Wikłacz i trzymając balachę wyprowadza łokcie na głowę Santosa! Ten ucieka, ale “Masa” wciąż jest przyklejony i szuka kolejnych sposobów na poddanie. Obaj przed końcem rundy wyprowadzają jeszcze krótkie ciosy leżąc na plecach.

Runda 2

Od razu mocne wymiany, Kuba Wikłacz wyprowadza kapitalne podwójne kombinacje na głowę Brazylijczyka. Bruno Santos atakuje obrotówką, jednak daleki jest od szczęścia. Obrywa Polak, jednak “Masa” mocno trafił z krótkiego dystansu. Uniknął ciosu Polak i poszedł po sprowadzenie. Santos odskoczył biodrami, ale Wikłacz szybko wyskoczył i zajął pozycję z boku. Bruno Santos z góry, mocno trzyma go Jakub. Sweep w wykonaniu Wikłacza i teraz to Polak jest z góry. Brazylijczyk atakuje krótkimi ciosami. Wikłacz dobrze pracuje kradnąc wszelkie miejsce oponentowi. Zmienił pozycję polski fighter i wyprowadził krótkie łokcie na głowę przeciwnika.

Runda 3

Polak atakuje kopnięciami na korpus, Bruno Santos stara się odzyskać punkty ciosami na siatce. Kuba Wikłacz przyjął kilka ciosów i sprowadził Brazylijczyka do parteru. Tam, jak w poprzednich rundach – przeciwnik wyprowadzał krótkie ciosy z dołu, ale kontrolował wszystko “Masa”. Kapitalnie przykleił się do Santosa i zmieniał pozycję jak tylko chciał aż zajął pełny dosiad. Brazylijczyk skręca się i chce odepchnąć od siatki jednak wciąż mocno kontroluje go Wikłacz. Do tego co Bruno Santos trafi, to Kuba odpowiada.

Po jednogłośnej decyzji sędziów zwyciężył Jakub Wikłacz.

Karta walk

Walka wieczoru:

Marian Ziółkowski (24-8-1, 1 N/C) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o pas wagi lekkiej

Karta główna:

Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman – walka na zasadach K-1 w małych rękawicach

Borys Mańkowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5, 1 N/C)

Artur Szpilka (0-0) vs. Sergiej Radczenko (1-1)

Roman Szymański (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1)

Jakub Wikłacz (12-3-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-3)

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martínek (9-3)

Donovan Desmae (15-8) vs. Artur Sowiński (22-13, 2 N/C)

Marc Doussis (7-1, 1 N/C) vs. Przemysław Dzwoniarek (3-1)

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Jaś Kapela poznał rywala na PRIME MMA 2. Z kim zawalczy?...

0
Jaś Kapela od zawsze wzbudzał ogromne kontrowersje. Dzięki swojemu występowi na pierwszej gali PRIME, stał się jedną z wiodących postaci tej federacji. W miniony weekend poznał rywala, z którym zmierzy się już 9 lipca.