Policjant zastrzelił legendę Jiu-Jitsu! Leandro Lo był jednym z najlepszych zawodników w historii

Fot. YouTube/Twitter
Opublikowane 8 sierpnia 2022, 16:12
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Brazylijskie organy ścigania prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Leandro Lo, do którego doszło w jednym z klubów na koncercie.

Leandro Lo był jednym z najlepszych zawodników Jiu-Jitsu w historii. Miał na swoim koncie wiele sukcesów, w tym m.in. 8 razy sięgał po tytuł mistrza świata. Klasyfikowano go także na pierwszym miejscu w rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

Mistrz świata zastrzelony w klubie

W sobotę 6 sierpnia Lo razem ze znajomymi udał się na koncert do klubu w Sao Paulo. W trakcie wydarzenia do ich stolika podszedł mężczyzna, który zaczął ich zaczepiać i zachowywał się agresywnie, grożąc im szklaną butelką. Lo zareagował i najpierw go obezwładnił, a następnie sprowadził do parteru oraz przytrzymał, dając mu szansę na uspokojenie.

Kiedy go puścił, znajomi Lo zwrócili się do napastnika, by ten się uspokoił i oddalił. Mężczyzna wyciągnął jednak broń i strzelił mistrzowi świata prosto w głowę. Następnie miał kilkukrotnie kopnąć Lo, po czym uciekł. Zawodnik został natychmiast przetransportowany do szpitala, jednak lekarze nie byli w stanie go uratować i stwierdzili śmierć mózgu.

Jak się okazało, agresywnym mężczyzną, który oddał strzał do Lo, to funkcjonariusz policji Henrique Otavio Oliveira. 30-latek był po służbie i jak wiadomo, już wcześniej miał problemy z prawem. W 2017 roku wdał się w awanturę w klubie nocnym, a gdy na miejsce przyjechali inni policjanci, zaatakował również ich.

W niedzielę sąd wydał nakaz aresztowania funkcjonariusza, a kilka godzin później był już zatrzymany. Nie stawiał oporu i został tymczasowo aresztowany.

Źródło: Twitter/BBC

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments