Mike Tyson wspomina, jak stracił cały majątek! Wydał 500 mln dolarów: „Nie zostało nic. Ostatni milion wydałem na…”

Fot. Instagram
Opublikowane 10 sierpnia 2022, 11:31
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Mike Tyson opowiedział, w jaki sposób w ciągu kilkunastu lat stracił aż pół miliarda i zbankrutował. Przyznał, że było to dla niego smutne zderzenie z rzeczywistością.

„Bestia” w zawodowej karierze stoczył 58 pojedynków i wygrał 50 razy, w tym aż 44 przez nokaut. W wieku 20 lat, 4 miesięcy i 22 dni został najmłodszym mistrzem świata w historii boksu. Stał się jedną z największych gwiazd tego sportu i stoczył głośne pojedynki, na których zarabiał wielkie kwoty.

W ciągu całej kariery miał zarobić około 500 milionów dolarów. Mimo ogromnego majątku kontrowersyjny pięściarz po przejściu na emeryturę przetrwonił wszystkie pieniądze.

Mike Tyson o bankructwie

Sam pięściarz przyznał, że większość pieniędzy wydał na kobiety, którym kupował m.in. luksusowe samochody, biżuterię oraz spełniał ich zachcianki w zamian za to, że spędzały z nim czas. Tyson popadł również w uzależnienie od używek, narkotyków i alkoholu, przez które stracił nie tylko pieniądze, ale także zdrowie i był bliski samobójstwa. Miliony pochłonęły też procesy sądowe i prawnicy, których musiał opłacić.

Na wydanie pół miliarda dolarów Tyson potrzebował kilkunastu lat. W końcu jednak pięściarz postanowił odmienić swoje życie i ostatni milion przeznaczył na odwyk oraz powrót do zdrowia. W programie Pivot tak wspomina tamte wydarzenia:

– Ostatni milion dolarów wydałem na odwyk, ponieważ z 500 milionów, które zarobiłem jako pięściarz, nie zostało nic. To było szalone i trwało od 15 do 16 lat. Wydawało się, że to była duża kwota, jednak ostatecznie przepadła.

Od ogłoszenia bankructwa w 2003 roku minęło już 18 lat, a Tyson zdołał się podnieść i ponownie zarobić duże pieniądze. Jego najbardziej dochodowym biznesem jest uprawa marihuany. Plantacje „Tyson Ranch” mają przynosić mu zyski liczone w setkach tysięcy dolarów miesięcznie.

Co ciekawe, stwierdził jednak, że nie zostawi swoim dzieciom żadnych pieniędzy, gdyż inaczej, nie nauczą się ciężkiej pracy i pokonywania trudności:

– Nie pomógłbym im, gdybym zostawił pieniądze. Zrobiłbym im krzywdę, bo nie nauczyliby się walczyć o swoje, pokonywać przeszkody i ciężko pracować. Gdybym rozpieszczał ich pieniędzmi, poddaliby się na pierwszej przeszkodzie.

Źródło: Pivot Podcast

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments