Kadyrow grzmi po walce Błachowicza! Domaga się pasa dla Ankalaeva! „Przyznaj się do błędu, oddaj pas i przeproś”

Fot. YouTube
Opublikowane 12 grudnia 2022, 09:51
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami gala UFC 282 i pojedynek o tytuł kategorii półciężkiej, który niestety nie wyłonił żadnego zwycięzcy, a dywizja ta nadal pozostaje bez mistrza.

Na tron miał szansę powrócić Jan Błachowicz, który bardzo dobrze zaczął pojedynek i okopał rywalowi dwie nogi. Anakalev miał spore problemy i wydawało się, że kilka lowkicków dzieli Błachowicza od wygranej walki. Niestety nie udało się całkowicie wykluczyć nóg rywala, który przetrwał kryzys.

Rosjanin w dwóch ostatnich rundach sprowadził do parteru, gdzie kontrolował walkę i obijał Polaka. Dominował zwłaszcza w ostatniej odsłonie i po zakończonej walce był pewny wygranej. Karty sędziowskie wskazały jednak remis i pas nie trafił do żadnego z zawodników.

Ankalaev był bardzo zawiedziony. Jeszcze w klatce dopytywał, dlaczego nie dostał pasa, skoro wygrał pojedynek. Nie zgadzał się z werdyktem, zapowiedział że nie wie, czy jeszcze zawalczy dla federacji UFC i opuścił klatkę ze łzami w oczach. Następnie nazwał siebie niekoronowanym mistrzem.

Kadyrow zabrał głos po walce o pas!

Część osób również uważa werdykt za kontrowersyjny. Znajduje się wśród nich Ramzan Kadyrow, który jest w bliskich relacjach z wieloma zawodnikami UFC, w tym m.in. z Khamzatem Chimaevem, Islamem Makhachevem, czy właśnie Magomedem Ankalaevem.

Czeczeński przywódca wyprawia dla nich specjalne przyjęcia czy obdarowuje ich prezentami w postaci samochodów. Między innymi w styczniu tego roku Ankalaev podziękował Kadyrowowi za to, jak go ugościł oraz za nowego Mercedesa.

Teraz Kadyrow zabrał głos po mistrzowskiej walce na UFC 282 i zwrócił się do szefa organizacji. Domaga się on przekazania pasa Ankalaevowi. Przywódca Czeczenii uważa, że w ten sposób Dana White zachowa twarz i uratuje honor organizacji.

– Dana White, co się z tobą stało? Byłeś normalnym gościem z zasadami, ale dzisiaj wyniosłeś mistrzowski pas z klatki, nie wręczając go oczywistemu zwycięzcy. A może polityka weszła już do oktagonu UFC i wymaga od ciebie brudnego sędziowania? To sport, Dano. Bądź Szczery.

Weź przykład z Mairbeka Khasieva (ACA), który pozbywa się z organizacji wszelkich oszustw, stronniczości, wymaga obiektywności i niemieszania sportu z polityką. Hej, Dano, dokąd zmierzasz? Zachowaj twarz federacji, swoją twarz. Przyznaj się do błędu, przekaż pas prawdziwemu zwycięzcy i przeproś za ten pokaz. Uratuj reputację swojej organizacji.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO