Reprezentant Argentyny o meczu z Polską: „Jeden z Polaków prosił, żebyśmy więcej nie atakowali. Po pierwszym golu nie chcieli już grać”

Fot. YouTube
Opublikowane 7 stycznia 2023, 11:38
przez Przemek Krautz
1
2
Brak komentarzy

Reprezentant Argentyny odniósł się do meczu z Polską rozgrywanego w Katarze w ramach mistrzostw świata. Stwierdził, że nasz reprezentant zwrócił się do niego w języku hiszpańskim.

Argentyna zmierzyła się z naszą reprezentacją w ostatnim meczu grupowym. To właśnie od tego spotkania zależały dalsze losy biało-czerwonych. Wcześniej bowiem zremisowaliśmy z Meksykiem oraz wygraliśmy z Arabią Saudyjską.

Reprezentant Argentyny o meczu z Polską

Mecz z drużyną prowadzoną przez selekcjonera Lionela Scaloniego zakończył się naszą porażką 0:2. To jednak wystarczyło, by Polska z drugiego miejsca w grupie awansowała do fazy pucharowej. Gdyby jednak Argentyna zdobyła jednego gola więcej, nasze miejsce zająłby Meksyk.

Jak twierdzi argentyński obrońca Nicolás Tagliafico, jeden z reprezentantów Polski miał zwrócić się do niego, po tym, gdy w 67′ minucie padł drugi gol. Zawodnik Olympique Lyon podczas transmisji na żywo powiedział:

– [Transkrypcja transfery.info] W meczu z Polską, po pierwszej bramce, Polacy nie chcieli już grać. Potem zdobyliśmy drugą bramkę. I pamiętam, to było około 60. minuty, gdy w pewnym momencie jeden z nich, najlepiej jak umiał po hiszpańsku, powiedział mi: „Już więcej nie atakuj, już więcej nie atakuj, wystarczy”. Bo przy naszym prowadzeniu 2:0 jeszcze się kwalifikowali i może wiedzieli, że Meksyk też wygrywa dwoma czy trzema. „Proszę, nie atakuj więcej” mówił do mnie.

Następnie stwierdził, że gdyby Polska została wyeliminowana, a Meksyk awansował do fazy pucharowej, to wyeliminowałby reprezentację Francji:

– Dobrze, że nie strzeliłem gola przeciwko Polsce. Myślę, że gdybym strzelił tego gola, to Polska by odpadła i wszystko by się zmieniło. Bo wtedy Meksyk grałby z Francją, Meksyk załatwiłby Francję i rozpętałoby się całe piekło, a my nie bylibyśmy mistrzami.

Źródło: transfery.info

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments