Jan Urban o problemach Górnika Zabrze. Z czym boryka się klub?

fot: YouTube
Opublikowane 23 marca 2023, 16:10
przez Miłosz Sojka
1
0
Brak komentarzy

W sobotę nowym trenerem Górnika Zabrze został Jan Urban, dla którego był to powrót po dziewięciomiesięcznej przerwie, po tym jak został zwolniony przed rozpoczęciem sezonu 22/23 z powodu konfliktów z ówczesnym prezesem Górnika Zabrze – Arkadiuszem Szymankiem. Teraz przed 60-letniem trenerem czeka ważne zadanie utrzymać „Żaboli” na poziomie PKO BP Ekstraklasy.

Jan Urban postanowił od razu sprowadzić do Zabrza swój sztab szkoleniowy. Do sztabu dołączył między Marcin Prasoł, który przed startem sezonu 2021/22 został asystentem trenera Jana Urbana. W kwietniu 2022 roku otrzymał natomiast szansę prowadzenia zespołu Górnika Łęczna. Z ekipą z Łęcznej pożegnał się miesiąc temu, zastąpiony przez Ireneusza Mamrota. Teraz zostanie ponownie asystentem Jana Urbana. W sztabie szkoleniowym Jana Urbana znaleźli się również Grzegorz Staszewski – Analityk, Krzysztof Osiński – trener bramkarzy, oraz Cesar Sanjuan Szklarz-trener przygotowania fizycznego i Piotr Gierczak – asystent trenera.

Urban powraca na Roosevelta po kilkumiesięcznej przerwie

W środę natomiast w siedzibie klubu odbyła się konferencja prasowa z udziałem nowego/starego trenera Górnika Zabrze, gdzie sam Urban postanowił odpowiedzieć na pytania od dziennikarzy. Między innymi został zapytany o to, dlaczego Górnik Zabrze nie zdobywa punktów. Urban na to pytanie odpowiedział następująco:

Górnik grał mecze bardzo dobre i słabe. W poprzednim sezonie wyglądało to podobnie, choć uważam, że byliśmy wtedy bardziej regularni, patrząc na styl. Nie byliśmy regularni w kwestii wyników. Jest problem ze strzelaniem goli, ale dla mnie jest to w jakimś stopniu oczywiste. Jeśli spojrzy się w CV zawodników i zobaczy, ile goli strzelali w karierze w poszczególnych sezonach, to nie mogę wymagać. Jeśli zdobywasz po 2-3 bramki na sezon, to dlaczego mam wymagać, że nagle będzie to 8-10? Chciałbym i będę pracował, żeby to poprawić, ale nie dzieje się to ot tak, przez pstryknięcie palcem -odparł trener Urban.

Trener Górnika Zabrze został zapytany również o tym, jakie ma relacje z Lukasem Podolskim, którego mocno krytykował w wywiadzie udzielonym dla Przeglądu Sportowego Onet w sierpniu minionego roku.

– Rozmawialiśmy i to nie raz. Między nami nie ma i nie było żadnego konfliktu. Była wymiana zdań. Ktoś ma taką opinię na ten temat, a ktoś inną. Lukas i ja graliśmy w piłkę i dla nas takie sytuacje są normalne. Jeśli ktoś się obrazi, to jest to jego problem – oznajmił trener Górnika Zabrze.

Obecnie Górnik Zabrze w ligowej tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje 15. pozycję z przewagą jednego punktu nad strefą spadkową. Debiutancki mecz po powrocie do Zabrza Jan Urban zanotuje już w piątek 31 marca, gdzie jego podopieczni udadzą się do Gliwic, aby zmierzyć się z Piastem Gliwice.

Źródło: WP Sportowe Fakty, Górnik Zabrze

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments