Czwartek, 18 Lipca, 2024

Polska nadal ma szanse na awans! Wiemy, z kim możemy zagrać w barażach

Fot. YouTube
Opublikowane 11 września 2023, 10:40
przez Przemek Krautz
5
5
Brak komentarzy

Reprezentacja Polski ponownie rozegrała fatalny mecz i zaliczyła kolejną porażkę. Teraz kibice mogą liczyć na to, że baraże zapewnią biało-czerwonym awans na Euro 2024.

Po porażce 2:0 z Albanią znajdujemy się na przedostatnim miejscu w grupie E. Gorzej radzą sobie jedynie Wyspy Owcze, które zajmują piątą lokatę. Sytuacja jest dramatyczna, a szanse na wyjście z grupy niewielkie. Nadal jest możliwość awansu na mistrzostwa Europy.

Rywal Polski w barażach

Pozostaje jeszcze awaryjna droga, gdyż Polska według analizy ma 78,48 procent szans na grę w barażach. Biorą w nich udział ekipy, które nie zakwalifikowały się z grupy, ale zajęły wysokie miejsce w Lidze Narodów.

Jeśli wszystkie kraje notowane wyżej w Lidze Narodów awansują na Euro 2024, w barażach zostalibyśmy najwyżej rozstawioną ekipą. Oznacza to, że według statystycznych wyliczeń “We Global Football” w półfinale Polska zmierzyłaby się z Estonią, która aktualnie zajmuje czwarte miejsce w grupie F.

W drugim półfinale prawdopodobnie Walia zagra z jednym z wylosowanych zespołów – Ukraina, Norwegia, Islandia, Finlandia.

Sytuacja może się jeszcze zmienić i zależy od wyników w pozostałych grupach. Niestety baraże wydają się ostatnią szansą na awans, jednak obecna forma biało-czerwonych pozostawia wiele do życzenia i mimo wszystko każda ekipa może być ogromnym wyzwaniem.

Polacy awansują na EURO 2024?

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
5
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments