Szejkowie kupili kolejny mundial!? „Prezydent FIFA nie może doczekać się miliardów dolarów”

Fot. YouTube
Opublikowane 9 października 2023, 11:15
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Wszystko wskazuje na to, że szejkowie po raz kolejny kupili mundial. Wiemy, kiedy Mistrzostwa Świata po raz kolejny odbędą się na Bliskim Wschodzie.

Za nami kuriozalny mundial w Katarze, który otwarcie był krytykowany nie tylko przez kibiców, ale również działaczy piłkarskich czy dziennikarzy z całego świata. Każdy dzień Mistrzostw Świata wywoływał kontrowersje, a media obiegały wiadomości o kolejnych skandalach, które zaczęły pojawiać się dużo wcześniej jeszcze przed rozpoczęciem imprezy.

Sprawdź kurs w ETOTO

Zyskaj 2 222 zł na start w ETOTO! Zgarnij pakiet powitalny legalnego polskiego bukmachera.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Kolejny mundial w 2026 roku zorganizuje Kanada, Meksyk oraz USA. Następnie w 2030 impreza odbędzie się w Hiszpanii, Portugalii oraz Maroku, a z okazji uczczenia setnej rocznicy Mistrzostw Świata, trzy pierwsze mecze rozegrane zostaną w Paragwaju, Argentynie oraz Urugwaju.

Wszystko wskazuje na to, że w 2034 roku piłkarskie święto ponownie odbędzie się na Bliskim Wschodzie, tym razem w Arabii Saudyjskiej. Takie doniesienia potwierdzają brytyjskie media, które przekazały, że za wszystkim ma stać książę Mohammed bin Salman, które łączą bardzo bliskie relacje z szefem FIFA Giannim Infantino.

„Prezydent FIFA Gianni Infantino jest blisko władcy Arabii Saudyjskiej Mohammeda bin Salmana i bez wątpienia nie może się doczekać, aż w nadchodzących latach do kasy FIFA napłyną miliardy dolarów saudyjskich pieniędzy w ramach umów sponsorskich” – pisze Daily Mail.

Z całą pewnością będzie to największe rozczarowanie dla Australii, która była jednym z kandydatów do zorganizowania wydarzenia. Arabia Saudyjska ma jednak zgarnąć większość głosów z Azji oraz wszystkie głosy z Afryki.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments