Środa, 17 Lipca, 2024

UEFA potwierdziła EURO w pięciu krajach! Znamy gospodarzy kolejnych turniejów!

fot. YouTube
Opublikowane 10 października 2023, 15:33
przez Jakub Hryniewicz
0
2
Brak komentarzy

Na dzisiejszym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA wybrano gospodarzy kolejnych turniejów EURO. Znamy tym samym gospodarzy mistrzostw Europy, które odbędą się w 2028 i 2032 roku.

ZGARNIJ BONUSY NA MECZE REPREZENTACJI POLSKI!

Najbliższe EURO 2024 będzie miało miejsce w Niemczech. Wciąż nie wiadomo, czy wystąpi na nich reprezentacja Polski, która w najbliższych dniach rozegra wyjazdowe spotkanie z Wyspami Owczymi i domowe z Mołdawią.

Choć kolejne mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą miały miejsce w 2028 roku już dziś podjęto decyzję o tym, kto będzie gospodarzem turnieju. Na wtorkowym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA ogłoszono, że zaszczyt organizacji EURO 2028 ten przypadnie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Mecze będą rozgrywane w Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej, Walii i Irlandii. Co ciekawe im bliżej decyzji, tym coraz mniej chętnych pozostawało w grze.

To nie był koniec ogłoszeń od UEFA. Ogłoszono też gospodarzy EURO 2032, którymi zostały Włochy i Turcja. Póki co nie wiadomo, na jakich obiektach rozgrywane będą mecze, choć na Półwyspie Apenińskim do “pewniaków” zaliczyć można Stadion Giuseppego Meazzy w Mediolanie, czy Allianz Stadium w Turynie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments