Nagły zwrot w sprawie Rosji! UEFA podjęła decyzję

Fot. YouTube
Opublikowane 11 października 2023, 12:58
przez Przemek Krautz
6
0
Brak komentarzy

Nastąpił zwrot w sprawie przywrócenia Rosji do rozgrywek. Działania UEFA nie zostały dobrze przyjęte, a nawet zagrożono bojkotem. Teraz została podjęta ostateczna decyzja.

Pod koniec września do mediów trafiła informacja, że Unia Europejskich Związków Piłkarskich chce przywrócić do międzynarodowych rozgrywek młodzieżową reprezentację Rosji. Pojawiły się przypuszczenia, że najpierw do gry dopuszczeni zostaną zawodnicy do lat 17, a następnie pierwsza kadra, która również jest wykluczona w związku z wojną na Ukrainie.

UEFA nie przywróci reprezentacji Rosji do gry

Spotkało się to ze stanowczą reakcją innych reprezentacji. Polska i Anglia przekazały, że jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to nie zamierzają rywalizować z Rosją. Do bojkotu przyłączyły się kolejne kraje, w tym m.in. Dania, Finlandia, Łotwa, Litwa, Irlandia czy Norwegia, a UEFA została postawiona pod ścianą.

10 października nastąpił zwrot w tej sprawie. Po wtorkowym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego Europejska Unia Piłkarska zdecydowano by zrezygnować z planu przywrócenia Rosji do rozgrywek – Wniosek został wycofany, ponieważ nie znaleziono rozwiązania technicznego – wyjaśniono.

Tym samym młodzieżowa reprezentacja Rosji nie weźmie udziału w eliminacjach do mistrzostw Europy, które odbywają się w październiku.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
6
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments