Piątek, 12 Lipca, 2024

UFC: Skazywany na porażkę Stoltzfus poddaje rywala! [WIDEO]

Opublikowane 3 grudnia 2023, 01:30
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Kartę główną UFC Austin otworzył pojedynek w kategorii średniej. Punahele Soriano zmierzył się w nim z Dustinem Stoltzfusem.

Galę UFC Austin zakończą dwa pojedynki w kategorii lekkiej. Beneil Dariush w main evencie spotka się z Armanem Tsarukyanem. Wcześniej zaś Bobby Green podejmie Jalina Turnera. W karcie znalazło się też miejsce dla takich postaci, jak Clay Guida, czy powracających Seana Brady’ego i Kelvina Gateluma.

Sprawdź kurs w eFortuna.pl UFC

Oglądaj galę UFC Vegas 84 w Fortunie! Za samą rejestrację zgarniasz 20 zł oraz 3x zakład bez ryzyka do 100 PLN!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Główna część show w Teksasie rozpoczęła się od walki w dywizji średniej. Punahele Soriano po imponującym nokaucie w debiucie przeciwko Oskarowi Piechocie złapała zniżka formy. Od 2021 roku stoczył on 5 pojedynków, ale przegrywał aż trzykrotnie, choć z solidnymi rywalami. Dustin Stoltzfus nie był jednak w lepszej sytuacji. Od debiutu przed trzema laty zwyciężył tylko raz, za to aż trzy raz był kończony przed czasem.

UFC: Soriano vs Stoltzfus – RELACJA

RUNDA 1

Stoltzfus rozpoczął od frontalnych kopnięć na nogę Soriano. “Puna” dobrze uniknął serii rywala i sięgnął w swoim pierwszym ataku. Dużo kopie Dustin, ale zaraz trafił przypadkiem w krocze hawajskiego oponenta. Dużo kopnięć Stoltzfusa, Soriano skraca dystans i dobrze bije, a na koniec akcji posyła celny lewy middle kick. “Puna” poluje na lewy cross i lewy sierp, Stoltzfus atakuje z dystansu i trzyma odległość frontami na tułów. Celny sierp Stoltzfusa, ale Soriano również odpowiedział tym samym. Stoltzfus udanie obalił przeciwnika po wyniesieniu, ale ten uciekł mu z parteru. Mocne ciosy z obu stron i w ostatniej sekundzie do Dustin Stoltzfus zaliczył nokdaun po prawym!

RUNDA 2

Stoltzfus ponownie rozpoczął od serii kopnięć na dół, Soriano skrócił dystans, ale zaraz został skarcony szybkimi uderzeniami. Dustin przestrzelił z obrotówką, “Puna” uporczywie poluje na uderzenie lewą pięścią, ale nie potrafi przebić się przez zasieki Stoltzfusa, który też szybko karci go middle kickami. Stoltzfus celnie bije lewym prostym, który ustawia mu akcje i zaliczył udane sprowadzenie. Soriano ma przeciwnika za plecami, ale ucieka w klamrę, po której znów ląduje na macie. Stoltzfus wpiął się za plecy, złapał duszenie i zanotował cenną wygraną!

Wynik walki: Dustin Stoltzfus wygrał przez poddanie w 2. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO