Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Błachowicz oficjalnie wypada z UFC 297! Wiemy, dlaczego nie zawalczy

Fot. YouTube
Opublikowane 7 grudnia 2023, 17:43
przez Jakub Hryniewicz
1
0
Brak komentarzy

Niestety gala UFC 297 straciła ważną dla polskich kibiców walkę. Jan Błachowicz potwierdził, że wypadł ze starcia z Aleksandarem Rakiciem.

Pierwsza numerowana gala UFC odbędzie się w Toronto. Polscy fani zacierali ręce na ten event, podczas którego miało dojść do rewanżu Błachowicz vs Rakić. Pierwszy pojedynek miał miejsce w ubiegłym roku, a Polak zwyciężył je po kontuzji „Rocketa”.

Dziś niestety rodzime media obiegła informacja podana przez samego rywala „Cieszyńskiego Księcia”. Rakić we wpisie w social mediach w mocnych słowach skomentował rzekomą kontuzję Błachowicza. Te obawy niestety się potwierdzają.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Jan Błachowicz wycofał się z walki z Rakiciem!

Z byłym mistrzem wagi półciężkiej UFC skontaktował się Patryk Prokulski z redakcji TVP Sport.

Rakić niech się cieszy, że tak się stało – powiedział dziennikarzowi Błachowicz. – Uniknie drugi raz połamania i nie będzie musiał płakać po walce po raz kolejny. Mam zwyrodnienia na barkach, które są już długo. Do tej pory to były tylko dolegliwości bólowe. Ból zaakceptowałem, ale w ostatnim czasie doszedł straszny brak siły. Mam jej około 40%. Moje barki nie funkcjonują. Nie jestem w stanie się przygotować. Zapadła decyzja taka, że idziemy „pod nóż”. A w takim przypadku nie mogę walczyć. Liczyłem, że jeszcze się uda to pociągnąć blokadą czy czymś, ale nic nie pomogło. Zdrowie jest ważniejsze.

Janek podda się artroskopii, a termin zabiegu ma ustalony na styczeń. Po tym dojście do 100% sprawności ma zająć około miesiąca. Błachowicz zdradził też, że doktor powiedział mu, iż barki wymagają poważniejszej operacji, na co fighter nie może sobie obecnie pozwolić.

„Cieszyński Książę” dodał też, że ból doskwierał mu już jakiś czas. W przygotowaniach do rewanżu z Rakiciem bardzo ograniczył możliwości Polaka:

To już bolało przez kilka lat. Raz mocniej, raz słabiej. Ja akceptuję ten ból, bo on pojawia się zawsze. Przeraziła mnie z kolei niemoc i brak siły, że trzymasz kogoś w pół, a on otwiera klamrę z łatwością i słyszysz, że zrobiłeś to za słabo. A ja mówię wtedy, że mocniej nie potrafię. Coś jest nie tak. Nie szukam jednak żadnych wymówek co do moich wcześniejszych walk.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO