Wtorek, 21 Maja, 2024

Zagraniczne media ostrzegają przed polskimi kibicami na Euro 2024: “Jedni z najbrutalniejszych na świecie”

Fot. YouTube
Opublikowane 5 kwietnia 2024, 10:14
przez Przemek Krautz
0
4
Brak komentarzy

Brytyjskie media opublikowały artykuł o najbardziej niebezpiecznych kibicach piłkarskich. Wśród nich wymieniono między innymi Polaków.

14 czerwca rozpocznie się wielkie święto piłkarskie, czyli Mistrzostwa Europy, na które Polska dostała się, wykorzystując ostatnią szansę w barażach. W turnieju organizowanym przez Niemcy biorą udział 24 reprezentacje, które rozegrają mecze w 10 miastach.

Brytyjski dziennik “Daily Mail” nieco ponad dwa miesiące przed turniejem opublikował artykuł dotyczący zagrożenia, jakie podczas Euro 2024 mogą stworzyć niebezpieczni kibice. Dziennikarze aktualną sytuację w Europie określają rakiem zorganizowanej przemocy na trybunach.

Ostrzegają przed polskimi kibicami, których nazwali jednymi z najbardziej brutalnych na świecie. Dziennik opisał sytuację z Birmingham, kiedy to doszło do wielkich zamieszek pomiędzy fanami Legii Warszawa a sympatykami Aston Villi i policją.

– Te zamieszki były największymi, jakie wielu z nas kiedykolwiek widziało – Przyznał Damian Barratt, zastępca komendanta z West Midlands w Birmingham.

Dziennikarze nie zapomnieli również o swoich własnych brytyjskich kibicach. Ostrzegają także przed Grekami, Serbami, Włochami, Holendrami, Turkami czy Francuzami.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
4
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments