Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Kibice kolejny raz odlecieli! Twierdzą, że walka Parnasse vs Mircea była ustawiona [WIDEO]

Opublikowane 7 kwietnia 2024, 12:29
przez Przemek Krautz
0
1
Brak komentarzy

Walka była ustawiona!? Od pewnego czasu to już tradycja, że po galach KSW pojawiają się niedorzeczne komentarze, w których kibice zarzucają oszustwo.

Za nami gala KSW 93 w Paryżu, podczas której do klatki powrócił fenomenalne Salahdine Parnasse. Francuz zwyciężył przez nokaut w pierwszej rundzie i zunifikował mistrzowskie pasy wagi lekkiej, po raz kolejny udowadniając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w historii polskiej organizacji.

Kibice zarzucają KSW ustawkę

Parnasse był ogromnym faworytem w walce z Valeriu Mirceą i od samego początku polował kopnięciami na głowę rywala. W końcu trafił tymczasowego mistrza i dobił go ciosami w parterze. Kibice jednak twierdzą, że walka była ustawiona, gdyż ich zdaniem kopnięcie było za słabe, żeby znokautować zawodnika z Mołdawii.

Podobne zarzuty pojawiały się wielokrotnie, m.in. w przypadku walki Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem czy Arturem Szpilką. W ostatnim czasie fani regularnie widzą ustawione pojedynki i oszustwa, nawet jeśli starcie kończy się nokautem.

Na social mediach KSW pojawiły się m.in. takie komentarze:

– Noga ześlizguje się po czubku głowy, a chłop pada jak długi… Jak dla mnie to troszkę naciągane… Coraz więcej walk w KSW z takimi wątpliwościami… Ale nie oceniam.

– Nawet go nie dotknął tym kopem.

– Nawet go dobrze nie dotknął i pada jak długi.

– Highkick przeciął powietrze.

– Nie kumam tego nokautu.. Wydawało się, że lekko go rysnął. Czy to może powalić zawodowca? Czy to było ustawione? Nie jestem fachowcem, ale dla mnie wyglądało to dziwnie.

– Czegoś nie rozumiem, na ulicy po mo**zie ostro się dostawało i człowiek stał, w kej es dabliu w powietrzu się dostanie i ko.

– Przecież on go nawet nie trafił. Ustawka jak każde KSW.

Nagranie z nokautu

To zaledwie tylko mała część komentarzy od kibiców, którzy po raz kolejny wywęszyli ustawkę w KSW. Fani, którzy interesują się MMA od dłuższego czasu nie mają jednak wątpliwości, że Parnasse uczciwie pokonał tymczasowego mistrza.

Na powtórkach widać wyraźnie, że Francuz trafił rywala piszczelem. Mircea całkowicie odsłonięty nadział się na nogę rywala. Odcięty zaczął padać na deski i był jedynie w stanie zasłonić się przed kolejnymi ciosami. Podobne nokauty, gdy uderzenia czy kopnięcia jedynie obcierają głowę rywala, nie są niczym wyjątkowym.

Pomijając już aspekt samej walki, absurdem byłoby ustawianie pojedynku, w momencie, gdy świat MMA patrzy na Parnasse’a, który w kolejnym starciu może zawalczy dla UFC. Był to dla niego ostatni występ w kontrakcie i w niedalekiej przyszłości dowiemy się, jaki kierunek obrał 26-latek.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO