Policja przerywa świętowanie 50-lecia klubu GKS Tychy i przepędza 200 kibiców. Gorąco pod stadionem miejskim [WIDEO]

Policja przerywa świętowanie 50-lecia klubu GKS Tychy i przepędza kibiców [WIDEO]
Opublikowane 21 kwietnia 2021, 10:27
przez Przemek Krautz
0
0

Około 200 kibiców zebrało się pod stadionem, żeby świętować 50-rocznicę powstania klubu GKS Tychy. Świętowanie zostało przerwane przez policjantów.

Sympatycy drużyny GKS Tychy zgromadzili się wczoraj, 20.04.2021 r., przy Stadionie Miejskim, gdzie odbywał się mecz tyskiej drużyny z drużyną Radomiak Radom. Ich zgromadzenie miało mieć związek ze świętowaniem urodzin tyskiego klubu.

Łącznie zebrało się tam około 200 osób. Wznosili okrzyki oraz odpalali race dymne. Policjanci wydawali komunikaty wzywające do rozejścia się. Zebrana grupa nie reagowała na polecenia mundurowych. Uczestnicy na widok mundurowych, którzy dążyli do ustalenia ich tożsamości, rozbiegli się w kierunku Parku Niedźwiadków. Jedna z grup kibiców dążyła także do konfrontacji z policjantami.

Podczas zabezpieczenia mundurowi wylegitymowali łącznie 92 uczestników. W związku z ujawnionymi wykroczeniami sporządzili 24 wnioski o ukaranie do sądu oraz nałożyli 62 mandaty zarówno porządkowe, jak i dotyczące naruszeń przepisów związanych z obowiązującymi obostrzeniami w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Jeśli chodzi o starcie GKS Tychy – Radomiak Radom, mecz zakończył się wynikiem 1:0. Gospodarze zdobyli bramkę w 44′ minucie po rzucie karnym. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartę zobaczył Radecki z drużyny gości. Na sam koniec meczu w 94′ minucie z boiska wyleciał Jakubik, Radomiak ostatnie minuty rozgrywał w dziewiątkę.

Największymi sukcesami w 50-letniej historii GKS-u Tychy jest wicemistrzostwo Polski oraz 1/32 Pucharu UEFA. Większe sukcesy odnoszą hokeiści, którzy pięć razy zdobyli mistrzostwo Polski. Jeśli chodzi o sekcję lekkoatletyczną, Lucyna Langere zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów przez płotki podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Dwukrotnie zdobyła także Mistrzostwo Europy.

Źródło: policja.pl / sportowefakty.wp.pl